Akcesoria florystyczne – co to takiego?

Zamawiając w kwiaciarni bukiet, wiązankę czy wieniec na pewno zwróciliśmy uwagę na to, że nie sa to jedynie kwiaty czy gałązki. To także różne dodatki, dzięki czemu produkt z kwiaciarni wyglądają tak atrakcyjnie. Co zatem możemy wyróżnić jeśli chodzi o takie dodatki? Jakie z nich są najbardziej popularne?

Akcesoria to wstążki i kokardy

tanie akcesoria florystyczneZ pewnością niezbędny w każdym punkcie florystycznym będzie celofan. Jest to przeźroczysta folia, która dobrze się tnie i formuje. Służy jako ochrona bukietów, czy wieńców, żeby nie uległy one uszkodzeniu. Celofan jest jednak estetyczny, i nie ma wpływu na ogólny wyraz bukietu czy stroika. Do wiązane przydają się również ozdobne sznurki i tasiemki. Najczęściej są one kolorowe, błyszczące i gładkie. Dzięki temu podkreślają urodę kwiatów, a jednak nie dominują w bukiecie. Dzięki nim taka wiązanka także się będzie równo trzymać, a kwiaty nie będą wypadały. Poza wstążkami często dodaje się też różne przystrojenia. Czasem bywają to naturalnie rośliny, takie jak popularna biła gipsówka (ma małe kwiatki na cienkich gałązkach). Bywają też przystrojenia sztuczne, takie jak koraliki, motylki na klipsie, czy ptaszki na cienkim drewnianym  patyczku. Są one wkładane w bukiet tak, że nie widać ich łączenia czy podstawy, przez co nadal są atrakcyjne. Jeśli chodzi o tanie akcesoria florystyczne to także można znaleźć w punktach różne koszyczki, osłonki czy wiadereczka metalowe. Do nich wkłada się kwiaty doniczkowe czy kompozycje okazjonalnie, np. kwiaty na Wielkanoc do koszyczka z króliczkiem lub barankiem.

Jak ułożone kwiaty idealnie nadają się na prezent czy jako świąteczną dekorację do domu. Jak widać akcesoria florystyczne są niezbędna w każdej kwiaciarni. Bez nich żadna ładna wiązanka czy żaden atrakcyjny wieniec by nie powstał.