Animacja to sztuka

 

Jak myślimy, co może być łatwiejsze, stworzenie pełnometrażowego filmu fabularnego, czy może stworzenie animacji. To są dwie zupełnie różne rzeczy, bo w pierwszym przypadku pracujemy z aktorami, nagrywamy przeróżne sceny, których wygląd zależy po części od ekspresji aktorów, zależy od tego, czy są oni bardzo plastyczni, czy potrafią wczuć się w graną rolę, itp. W drugim przypadku potrzebujemy uzdolnionych grafików i od dzieła ich rąk i programów komputerowych zależy, jak uda się dana produkcja. Która opcja jest w takim razie łatwiejsza?

Animacje powstają w studio

studio animacjiPytanie jest ciężka, a odpowiedź może być zawsze inna, w zależności, kogo spytamy. Fakty są takie, że ciężko obiektywnie ocenić problem, skoro nie jesteśmy jego czynnymi udziałowcami, a raczej biernymi obserwatorami. Możemy być miłośnikami kina i oceniać efekt końcowy, a jako widzowie mamy do tego prawo, ale zagłębianie się w proces tworzenia i ocenianie jego trudu to już wyższa szkoła. Przede wszystkim warto kiedyś odwiedzić jakieś studio animacji, jeżeli będziemy mieli oczywiście taką możliwość i samemu przekonać się jak to wszystko wygląda. Można również odwiedzić plan filmowy i przekonać się na własne oczy czy tworzenie pięknych obrazów, które uwielbiamy oglądać, jest takie proste i szybkie, jak mogłoby się nam wydawać. Nie oceniajmy, póki się nie przekonamy.

W każdym razie warto wiedzieć, że plany filmowe mogą być w różnych miejscach, natomiast animacje powstają w specjalnych studiach. Potrzebni są do tego zdolni graficy i specjalne programy, które ułatwiają im pracę. Stworzenie ruchów, mimiki postaci, to wszystko wcale nie jest takie proste, a sami dobrze wiemy, że efekt końcowy czasami zwala z nóg. Następnym razem, jak będziemy oglądać jakąś animacje, to z pewnością spojrzymy na nią inaczej. 

Więcej o tworzeniu animacji znaleźć można na: https://m8house.com/