Auta zastępcze dla poszkodowanych w kolizji

Kolizje drogowe to codzienność na naszych drogach. Jest ich bardzo wiele każdego dnia. Rzadko zdarza się, żeby w kolizja była z winy wszystkich uczestniczących w niej kierowców. Najczęściej w każdej stłuczce jest sprawca i osoba poszkodowana. Będąc poszkodowanym w takiej sytuacji można liczyć na samochód zastępczy.

Auto zastępcze można mieć z polisy sprawcy

auta zastępcze z OC sprawcyKierowcy, którzy nie ze swojej winy uczestniczyli w kolizji, mogą otrzymać samochód zastępczy. Jego użyczenie zostanie pokryte z polisy OC sprawcy zdarzenia. Trzeba tylko znać swoje prawa i wiedzieć, że z takiego rozwiązania można skorzystać. Coraz więcej firm zajmuje się udostępnianiem samochodów. Auta zastępcze z OC sprawcy wydawane są poszkodowanym od ręki. Wystarczy jedynie znaleźć firmę, która załatwia wszystko bezgotówkowo. Korzystanie z samochodu zastępczego nie wiąże się z żadnymi opłatami, ponieważ te rozliczane są bezpośrednio od ubezpieczyciela sprawcy kolizji. Co najważniejsze, kierowcy nie muszą się tymi rozliczeniami martwić. Wszystko jest załatwiane pomiędzy firmą wypożyczającą samochód a ubezpieczycielem. Samochód zastępczy to taka forma zadośćuczynienia, która każdemu kierowcy się należy w przypadku kolizji. To jest bardzo dobre rozwiązanie, bo przecież wiele osób ma tylko jeden samochód. Jeśli zostanie on przez kogoś zniszczony to auto zastępcze jest niezbędne do normalnego funkcjonowania. Na szczęście dzisiaj to nie jest problem a samochód zastępczy może zostać podstawiony pod wskazany adres.

Będąc poszkodowanym w kolizji nie trzeba się obawiać, że nie będzie czym jeździć. Wystarczy jedynie zamówić samochód zastępczy. Koszt korzystania z niego zostanie rozliczony z ubezpieczycielem sprawcy. Wynajem auta na okres naprawy jest całkowicie darmowy. Samochód zastępczy może zostać podstawiony tam, gdzie chcemy.