Barierki montowane w halach przemysłowych

 

Nowoczesne zakłady produkcyjne lub przemysłowe i magazyny muszą posiadać swego rodzaju elementy infrastruktury, które pomagają w wydzielaniu ciągów pieszych lub dróg, po których poruszają się pojazdy w danej hali. Do tego celu stosuje się na przykład linie, nanoszone na powierzchnie płaskie w hali. Innymi elementami infrastruktury tego typu są na przykład specjalne barierki, montowane w wielu miejscach hali przemysłowej.

Rodzaje barierek technicznych w firmach produkcyjnych

barierki techniczneDo elementów, które są niezwykle ważne, jeżeli chodzi o infrastrukturę możemy zaliczyć barierki narożne. Mogą one pełnić niezwykle ważną rolę odgradzania miejsc, które są narażone na uderzenie na przykład poprzez wózek widłowy czy samochód. Dzięki barierkom można zatem odgrodzić elementy infrastruktury przeciwpożarowej czy instalacji elektrycznej, które mogą zostać uszkodzone poprzez niezamierzone uderzenie. Barierki techniczne mogą być także produkowane wraz ze specjalnym progiem. Służy on przede wszystkim do wygradzania ciągów komunikacyjnych, a także do montowania na rampach, które są umieszczone na przykład w okolicach maszyn przemysłowych. Wiele barierek technicznych jest nie tylko malowanych na wyrazisty kolor w celu poprawy ich widoczności, ale także mogą być łatwo montowane. Dzieje się tak dlatego, iż nowoczesne barierki montowane w halach przemysłowych są przykręcane za pomocą kotw rozporowych, zapewniających pewny i szybki montaż.

Szybkie zamontowanie barierek jest możliwe dzięki ich systemowej budowie. Wiele z nich posiada cztery otwory, dzięki którym łatwo wymierzyć odległości pomiędzy kolejnymi kotwami, przytwierdzającymi całość do podłoża. Tego typu budowa barierek sprawia, iż niezwykle łatwo wykonać z nich ciąg, który wygradza dużą maszynę od reszty hali.