Basen z tworzywa polipropylenowego

Basen wykonany z polipropylenu to z pewnością wybór praktyczny oraz długoterminowy. Z pewnością jest to nowość na rynku.  Dlaczego warto jest zdecydować się na tego typu basen? Istnieje parę cech, które z pewnością przekonają niejedną osobę do jego zamontowania w swoim domu.

Dlaczego warto zainwestować w basen z polipropylenu?

polipropylenowy basenJedną z głównych cech basenu z polipropylenu jest szybkość montażu i wysoka trwałość. Polipropylen jest całkowicie odporny na promieniowanie UV i nie podlega osmozie, w przeciwieństwie do basenu poliestrowego, jego struktura i kolor się nie zmieniają. Powierzchnia materiału jest gładka, spawana przez nowoczesną technologię u producenta. Nie wymaga żadnych powłok, co umożliwia łatwą konserwację i czyszczenie. Z tego względu polipropylenowy basen staję się coraz bardziej popularny. Materiał z jakiego został wykonany zapewnia trwałość koloru i odporność na promieniowanie UV i warunki atmosferyczne. Ponadto najwyższej jakości płyty polipropylenowe są doskonale odporne na promieniowanie UV. Materiał zawiera specjalny składnik stabilizujący opracowany w odniesieniu do warunków klimatycznych, który chroni kolor wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, a tym samym zapewnia jego stabilność nawet przy długotrwałej ekspozycji na promieniowanie UV. Tak więc, oprócz stabilizacji UV, jest on wyposażony w dodatkowe stabilizatory, aby zapobiec jego degradacji podczas stosowania chemikaliów, zwłaszcza chloru, nie mając przy tym złego wpływu na nasz organizm.

Płyty basenowe z polipropylenu są nieszkodliwe dla zdrowia i spełniają wymogi higieniczne dla produktów mających bezpośredni kontakt z wodą i artykułami spożywczymi, określonych w rozporządzeniu ministerstwa zdrowia i rozporządzeniu Komisji Europejskiej. Zdecydowanie się na tego rodzaju wykonanie basenu jest w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia.