Catering to dobry biznes

Istnieje kilka pewnych rzeczy na świecie. Jedną z nich jest to, że ludzie zawsze będą chorować, więc zawód lekarza aktualny będzie zawsze. Drugą, może i nieco ważniejszą – rzeczą jest fakt, że ludzie zawsze będą potrzebowali jedzenia do codziennej egzystencji. Dlatego też, nie bojąc się zewsząd obecnej konkurencji, postanowiłam założyć własny biznes polegający na dostarczaniu cateringu.  

Catering dietetyczny to przepis na dochodowy biznes

bogaty catering dietetyczny w WarszawieNie mogłam jednak całkowicie zignorować sytuacji, która ma miejsce na rynku. Bycie kolejną firmą oferującą takie samo menu jak dziesięć konkurencyjnych, nie miałabym szans na odniesienie sukcesu. Dlatego też musiałam odnaleźć pewną niszę, która pozwoli mi być w podkategorii swojej branży – hegemonem. I odnalazłam. Studiując dziesiątki menu konkurencyjnych firm, doszłam do wniosku, że żadna z nich nie zajmuje się w pełni cateringiem dietetycznym. Dlatego też uznałam, że ta luka będzie w stanie wynieść mnie na wyżyny. Domeną mojej firmy jest bowiem bogaty catering dietetyczny w Warszawie. Moi dostawcy dowożą klientom jedzenie ściśle dopasowane do diety, której muszą przestrzegać. Niestety, konkurencja depcze mi po piętach. Aczkolwiek to ja jestem na pierwszym miejscu w rankingu firm zajmujących się tą dziedziną gastronomii, co daje mi wielką satysfakcję i motywację. Motywację do dalszego zgłębiania tajników cateringu dietetycznego i ciągłego ulepszania i personalizowania oferty. 

Po raz kolejny sprawdziła się powtarzana sentencja, że pierwszym krokiem do udanego biznesu jest pomysł na niego. Wykorzystując pewną niszę w branży zdołałam wybić się na tyle, że dzisiaj to ja mogę rozdawać karty konkurencji. Muszę jednak mieć się na baczności, gdyż jak powszechnie wiadomo – konkurencja nie śpi.