Cechy charakterystyczne płyt poliwęglanowych litych

 

W wielu sklepach stacjonarnych i internetowych można kupić nie tylko płyty poliwęglanowe komorowe, ale również płyty wykonane z poliwęglanu litego. Są to płyty, które cechuje duża przezroczystość. Do tego dochodzi jeszcze ogromna wytrzymałość mechaniczna płyt litych.

Wysoka udarność i łatwość w obróbce płyt poliwęglanowych

poliwęglan lity cenaUdarność takich płyt jest nawet 300 razy wyższa niż w przypadku szkła. Oprócz tego warto wspomnieć o tym, że płyty poliwęglanowe lite należą do lekkich materiałów. Takie płyty są nawet 2 razy lżejsze od szkła. W przeciwieństwie do szkła płyty poliwęglanowe lite potrafią się wyginać. Można swobodnie wyginać płyty poliwęglanowe lite na zimno oraz na gorąco (tzw. termoformowanie płyt). Bardzo dużą zaletą płyt poliwęglanowych jest to, że są one odporne zarówno na bardzo niską jak i wysoką temperaturę. Jeśli chodzi o poliwęglan lity cena, to jest ona uzależniona od wielu czynników. Na pewno nie jest to najtańszych materiał, ale cena zależy od tego, ile płyt poliwęglanu litego zamierzamy kupić, jaką będą miały grubość, szerokość, długość. Poliwęglan lity charakteryzuje się łatwością w obróbce. Może być on stosowany wszędzie tam, gdzie zależy nam na dużym poziomie bezpieczeństwa. Poliwęglan lity jest odporny na różne uderzenia. Uderzenie młotkiem czy kamieniem nie pozostawi na poliwęglanie litym żadnego śladu. Właśnie dlatego jest to materiał o wiele lepszy niż szkło, któremu wystarczy nie tak silne uderzenie, by się rozbić.

W poliwęglanie litym znajduje się nawet specjalny filtr UV. Jak sama nazwa wskazuje, chroni on przed działaniem promieniowania ultrafioletowego. Dzięki filtrowi UV płyty poliwęglanowe nie będą żółknąć i idealnie będą zastępować szkło (zwłaszcza na zewnątrz). Płyty poliwęglanowe stały się prawdziwym przełomem, jeśli chodzi o różne konstrukcje i wzornictwo.