Czy igła gramofonowa ma duże znaczenie?

 

Dla każdego audiofila niezwykle ważną rzeczą jest to aby jego gramofon grał bardzo  czysto i rzetelnie odtwarzał dźwięki z czarnego krążka. Nie od dziś wszakże wiadomo, że najlepszym nośnikiem dźwięku jest czarna płyta, która nie tylko dostarcza bardzo dużo wrażeń związanych z jakością odtwarzanego dźwięku ale niesie również za sobą swoisty klimat.

Jaką igłę wybrać?

igła gramofonowa MF 100Jak wspomniałem we wstępie gramofon i muzyka z czarnej  płyty to nie tylko jakość ale swoista subkultura oparta wokół kultu muzyki i albumu jako konceptu. Tutaj z kolei nasuwa się pytanie co zrobić aby uzyskać możliwie jak najlepszą jakość dźwięku? Z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju fora internetowe, które sprzedają nam różnego rodzaju triki, które mogą mieć znaczący wpływ na jakość odtwarzanej muzyki z naszego gramofonu. Niezaprzeczalnie największy wpływ na wspomnianą już wielokrotnie jakość ma igła. Wspomniany przed chwilą fakt rodzi kolejne bardzo istotne zapytanie – a mianowicie w jaki sposób odnaleźć się w setkach tysięcy różnego rodzaju produktów, które mogą różnić się jedynie minimalnie – jakimiś szczegółami – odpowiedź nasuwa się sama i jest nią igła gramofonowa MF 100. To właśnie dzięki niej osiągniemy to o co chodzi nam najbardziej, dojdziemy do szczytu naszych możliwości jeśli chodzi o dźwięk, będziemy czuli się tak jak gdybyśmy dotykali rzeczywistości nadprzyrodzonej, nienamacalnej, będziemy słyszeć to, co do tej pory było niesłyszalne.

Podsumowując jeżeli nie wiemy na co mamy się w tym zakresie zdecydować, warto poczytać, fora, magazyny branżowe, w których znajdziemy szereg przydatnych informacji, jednak jeżeli nie mamy na to czasu, to właśnie produkt o którym wspomniałem w poprzednim akapicie będzie dla nas zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, które z cała pewnością zadowoli nasze ucho.