Czy wynajmowanie auta jest opłącalne?

 

W obecnych czasach coraz mniej popularne staje się kupowanie samochodu na własność. Bardziej korzystne jest bowiem wynajmowanie danego auta, w zamian za uiszczanie miesięcznie opłaty. Taka forma użytkowania auta zdobywa już ogromną popularność w krajach zachodnich.

Na czym polega najem konsumencki?

najem konsumencki katowiceObecnie bardzo zmieniło się podejście do tego, w jaki sposób użytkujemy samochód. Zakup nowego samochodu, nawet biorąc pod uwagę jego zakup na raty, przekracza możliwości większości z nas. Z tego też względu rosnącą popularnością cieszy się obecnie najem konsumencki Katowice są tym miastem, gdzie taka forma użytkowania samochodu jest szczególnie popularna. W skrócie, najem konsumencki to tak naprawdę możliwość korzystania z samochodu na zasadzie wynajmu, w zamian za co-miesięczną opłatę. Dzięki temu miesięczne koszty użytkowania takiego auta są znacznie mniejsze, niż w przypadku nawet najbardziej korzystnych rat za zakup danego auta. Im bardziej drogie i nowoczesne auto, tym większe są zalety najmu konsumenckiego. Co bardzo istotne, kwota za najem konsumencki obejmuje nie tylko samo użytkowanie samochodu, ale również i wszystkie opłaty konserwacyjne. Najemca musi jedynie samodzielnie opłacać tankowanie auta. Jak więc widać, taki sposób korzystania z samochodu jest znacznie korzystniejszy niż kupowanie auta na raty. Trzeba bowiem pamiętać, że podczas zakupu auta na raty trzeba się liczyć z wieloma dodatkowymi opłatami, między innymi ubezpieczeniem kredytu czy odsetkami, a także opłatami za przegląd.

Obecnie bardzo zmieniło się podejście do tego, w jaki sposób korzystamy z auta. Rosnące koszty kredytowe sprawiają, ze kupowanie auta na raty jest kompletnie nieopłacalne. Znacząco rośnie zaś popularność na przykład wynajmowania samochodu.