Deska dębowa do wykonania parkietów

 

Parkiety wykonywane z desek dębowych potrafią przetrwać stulecia. Świadczą o tym chociażby podłogi zachowane w dawnych, zabytkowych dworach i pałacach. Także w drewnianych kościołach wykonywano bardzo mocne drewniane podłogi z naturalnych, grubych desek. Lakierowane i impregnowane parkiety są warte swojej ceny i zachwycają ponadczasowym pięknem.

Podłogi z mocnego drewna liściastego

deska dębowa podłogowaPrzed wykonaniem parkietu warto rozważyć kupno deski naturalnej. Podłoga z drewna dębowego jest znacznie trwalsza niż parkiet z gatunków iglastych. Dęby są synonimem luksusu. To rodzime gatunki drzew, rosnące na terenie Europy środkowo-wschodniej. Ich trwałość można śmiało porównać z orientalnym mahoniem lub palisandrem. Jeśli komuś podoba się deska dębowa podłogowa, to powinien być pewny jej walorów użytkowych. Dębowe drewno przetrwa lata. Jest odporne nawet na zamoczenia. Wystarczy powlec drewno impregnatem chroniącym przed owadami, szkodnikami oraz przed ogniem. Odpowiednio przygotowane deski podłogowe z dębu będą ozdobą wnętrz. Polecane są zwłaszcza do salonu i sypialni, gdzie zapewnią także doskonałą izolację cieplną oraz akustyczną. Stąpanie po podłodze z wielowiekowego drewna dębowego jest wielką przyjemnością i można uznać takie podłogi za wyjątkowo trwałe. Jakość premium charakteryzuje dębowe, grube deski. Ładny koloryt współgra z różnymi stylami, zarówno nowoczesnymi, jak i rustykalnymi, boho.

Wybór deski podłogowej to często wybór opierający się na cenie. Podłogi dębowe należą do klasy premium, produktów z wyższej półki. To dzięki wyjątkowej trwałości desek dębowych. Są wielowiekowe, o czym świadczą zabytkowe podłogi zachowane do dziś w wielu pięknych pałacach, kościołach i zabytkowych dworach. Dawniej dąb był materiałem wyjątkowo modnym, a dziś jest wyjątkowo stylowy.