Dlaczego lubię naturalne kosmetyki?

Nie jestem osobą, która stara się żyć jakoś niesamowicie ekologiczne, chociaż przyznam, że staram się dbać o siebie i środowisko. Moja przygoda z naturalnymi produktami zaczęła się tak naprawdę od naturalnych kosmetyków, które bardzo pomogły mojej skórze. Moja skóra była kiedyś niezwykle przesuszona, zarówno jeżeli chodzi o twarz, jak i o ciało.

Naturalne kremy do twarzy bardzo mi pomogły

kosmetyki naturalne do twarzyWiem, że nie każdy może używać kosmetyków naturalnych w dużej ilości, w szczególności na twarz. Ale moim zdaniem jest to kwestia ich złego połączenia albo tego, że nadal używa się także np. kremów, które mają w sobie bardzo dużo chemii. W moim przypadku kosmetyki naturalne do twarzy sprawdzają się po prostu świetnie i od kiedy zaczęłam ich używać stan mojej cery znacznie się poprawił. Nadal moim typem cery jest cera sucha, ale moja twarz wygląda teraz zdecydowanie lepiej i bardziej zdrowo. Kiedyś moja skóra była bardzo cienka i sucha jak papier, teraz nie mam już praktycznie żadnych suchych skórek i nie wyglądam jakbym ciągle była zmęczona. Kremy z naturalnych składników sprawiają, że makijaż dłużej utrzymuje się na mojej skórze i wygląda po prostu lepiej. Wcześniej bardzo często makijaż, mimo bardzo dobrych kosmetyków, nie prezentował się dobrze – w szczególności na moim nosie oraz policzkach. Teraz wszystko jest już okej, co niesamowicie mnie cieszy.

Naturalnych kosmetyków używam nie tylko do twarzy. Oczywiście najwięcej mam kremów do twarzy oraz rzeczy takich jak np. olejki do demakijażu, ale używam też np. naturalnych balsamów do ciała oraz szamponów i odżywek. Moja skóra bardzo lubi się z produktami, które mają dobry i naturalny skład, a więc zdecydowanie nie zamierzam zmieniać swojej pielęgnacji, ponieważ jestem z niej bardzo zadowolona.