Dobry jakościowo druk pigmentowy

Druk pigmentowy staje się coraz popularniejszy i jego zalety wykorzystywane są także w przypadku przemysłu tekstylnego. Jakie są zalety stosowania tej technologii druku na tekstyliach i czy warto rzeczywiście ją stosować? Warto także uzyskać wiedzę odnośnie tego, jakie są inne zalety oraz wady wykorzystywania druku pigmentowego, a także możliwe zastosowania.

Nowoczesny druk pigmentowy na tekstyliach

druk pigmentowy łódźDruk pigmentowy jest to jedna z czterech metod wydruków cyfrowych na tkaninach. Dzieli się go ze względu na stosowany barwnik, dlatego wyróżnia się w tym zakresie druk pigmentowy, druk sublimacyjny, druk barwnikami kwasowymi oraz druk barwnikami reaktywnymi. Szeroki zakres zastosowania, od barwienia tkaniny po drukowanie wzorów powoduje, iż druk pigmentowy staje się coraz popularniejszy. Jedną z przyczyn sukcesu tej metody jest fakt, iż usuwa ona wiele dotychczasowo występujących ograniczeń drukarskich. Jeżeli interesuje nas profesjonalnie wykonany druk pigmentowy łódź jest odpowiednim miejscem do skorzystania z usługi. Druk pigmentowy umożliwia tworzenie wyjątkowych wzorów na szerokim wachlarzu tkanin. W praktycznym wykorzystaniu najbardziej popularny jest wydruk na tkaninie bawełnianej, jednak możliwe jest także stosowanie go na tkaninie poliestrowej czy na włóknach celulozowych. Nie sprawdzi się natomiast w przypadku tkanin wodoodpornych oraz na ekoskórze. Należy mieć świadomość, że druk na tkaninach z celulozy wymaga bardzo skomplikowanego procesu wykańczania tekstyliów w celu utrwalenia uzyskanego efektu barwienia. Wymaga on nie tylko udziału wody, jak i dodatkowych środków chemicznych. Wiąże się także ze wzrostem kosztów produkcji.

Druk pigmentowy jest obecnie bardzo popularną formą drukowania, która pozwala na uzyskiwanie bardzo estetycznych efektów. Warto mieć świadomość, że ta metoda może być także wykorzystywana w czasie drukowania na tkaninach, zwłaszcza na bawełnie. Ma ona bardzo szerokie zastosowanie, dzięki czemu mamy możliwość skorzystania z takiego rozwiązania w różnych przypadkach.