Dobry puder – jaki wybrać?

Puder jest bardzo ważnym elementem każdego makijażu. Bardzo rzadko ktoś, kto używa podkładu nie nakłada na niego potem pudru, tak więc puder jest niezbędnikiem każdej miłośniczki makijażu. Jako, że pudry są tak bardzo popularne to jest ich w sklepach bardzo dużo i praktycznie każda firma kosmetyczna ma w swoim asortymencie różne pudry. Jak wybrać puder by był on dobry?

Wykańczający puder sprawdza się do każdej cery

wykańczający puder do twarzyNa rynku kosmetycznym można znaleźć różne rodzaje pudrów, które mają różne właściwości i są dostępne w różnych formach np. puder sypki. Najbardziej popularny jest zdecydowanie matujący puder. Puder matujący będzie dobry do używania w tzw. strefie T, która najczęściej się przetłuszcza. Puder matujący sprawi, że skóra tak szybko nie zacznie się świecić. Osoby, które mają cerę bardzo tłustą mogą taki puder nakładać na całą twarz, ale trzeba pamiętać, że może dać to dość „ciężkie” wykończenie, które nie będzie wyglądać naturalnie. W każdej kosmetyczce powinien znaleźć się też wykańczający puder do twarzy, który sprawi, że makijaż będzie wyglądał ładnie przez cały dzień. Wybierając puder wykańczający warto wziąć pod uwagę rodzaj swojej cery. Przykładowo do cery suchej świetnie sprawdzi się lekki puder rozświetlający, o ile oczywiście podoba się nam taki efekt. Delikatne wykończenie pudru, które lekko odbija światło dobrze będzie wyglądać zarówno na całej twarzy, jak i nałożony na korektor pod oczami.

Dobrym pudrem wykańczającym może być zarówno puder w kamieniu, jak i sypki. Oba rodzaje pudrów są tak samo skuteczne i dostępne są one w różnych rodzajach np. rozświetlającym czy utrwalającym. Puder musi mieć dobrą konsystencje, bo tylko wtedy będzie on dawał dobry efekt na skórze. Zbyt grubo zmielony puder, albo puder w kamieniu, który nie chce przechodzić na pędzel nie będą dobrymi wyborami.