Dokładne pranie dywanu

Kiedyś dywany w domach stanowiły bardzo popularną dekorację podłóg. Obecnie nieco mniej osób je posiada, ale to przez to, że na rynku jest znacznie więcej produktów mogących je zastąpić, zatem klienci mają wiele możliwości.

Jaki dywan można prać?

pranie dywanów cena wrocławBez względu czy mamy na podłodze dywan, chodniczek czy wykładzinę, to z pewnością będzie się ona systematycznie brudzić. Najczęściej gromadzi się na nich piach, kurz, sierść zwierząt czy okruszki z jedzenia. Jednak nie brakuje też plam, które pochodzą z kawy, czerwonego wina, buraków czy tłuszczu. O ile stałe zanieczyszczenia można usunąć odkurzaczem, to już z plamami sobie tak nie poradzimy. Jeżeli nie da im rady woda z odpowiednim detergentem, który kupimy w sklepie, to konieczne będzie pranie. Wykonywanie też czynności samodzielnie w domu może się skoczyć przemoczeniem dywanu oraz jego niedosuszeniem, w wyniku czego może powstać pleśń. Dlatego lepiej nie ryzykować i zlecić profesjonalistom pranie dywanów cena Wrocław jest miastem, w którym znajdziemy kilkanaście firm specjalizujących się w takich zleceniach. Dysponują one odpowiednim sprzętem piorącym oraz specjalistycznymi środkami chemicznymi, które są bezlitosne dla plam, a delikatne dla włókien dywanu. Cały proces prania składa się z kilku etapów, które w konsekwencji prowadzą do nieskazitelnie czystego i odświeżonego dywanu, który dodatkowo pięknie pachnie. Podczas prania z powierzchni dywanu są usuwane wszelkie zabrudzenia i zanieczyszczenia oraz likwidowane są bakterie i roztocza.

Każdy dywan powinien być raz na czas dokładnie wyprany, ponieważ żaden odkurzacz  czy miejscowy środek do odplamiania nie działa na bakterie, które mogą być groźne dla naszego zdrowia. Jest to szczególnie ważne, jeżeli posiadamy domowe zwierzęta.