Domy w budownictwie modułowym

Zwiększające się tempo życia zwłaszcza w miastach w połączeniu z gwarem ulicznym, zwiększa liczbę miłośników domków jednorodzinnych umiejscowionych na peryferiach aglomeracji miejskich. Nie zawsze możemy kupić dom, który będzie spełniał w stu procentach nam odpowiadał, ale możemy go stworzyć w kilka tygodni., mowa tu o budowli z prefabrykatów.

Modułowe budownictwo metodą na piękny dom

budownictwo modułowe - domyWielu z was czytając, że budowę można ukończyć w kilka tygodni pomyśli, że to jest niemożliwe, że budowa trwa przynajmniej kilkanaście miesięcy. Oczywiście, macie tu rację, proces wznoszenia budowli mieszkalnej trwa około roku, ale tylko w przypadku gdy mówimy o budowie w tradycyjny sposób. Innowacyjnym rozwiązaniem jest budownictwo modułowe – domy dzięki tej metodzie powstają w kilka tygodni. Oglądaliście na pewno w telewizji programy w których dom budowano w kilka dni razem z wykończeniem i umeblowaniem uważając, że to niewykonalne nawet przy dużym nakładzie finansowym. Nic bardziej mylnego, właśnie to jest budownictwo modułowe, czyli składanie całej konstrukcji z gotowych elementów, skraca nam to kilkunastokrotnie czas realizacji przedsięwzięcia. Zaczerpnięty patent od amerykanów zaczyna w Polsce robić furorę, powstają firmy trudniące się takimi zadaniami. Wystarczy zgłosić się do którejś z nich, dogadać szczegóły i w przeciągu miesiąca mieszkamy w swoim nowym domu. Wcześniej wspomniany nakład finansowy wcale nie jest tak duży, cena waha się w zależności od wielkości projektu, od 200tyś do 400tyś.

Metoda jest innowacyjna jeśli chodzi o rynek Polski, można powiedzieć że dopiero raczkuje na naszym rynku. Jest ona jednak sprawdzona, ponieważ używana była przez inne kraje europy dużo wcześniej niż u nas, jak wcześniej wspomniałem prekursorem jest Ameryka. Myślę, że swoją popularność zawdzięcza niskiej cenie oraz wygodzie wykonania.