Działki dla przemysłu

 

Działki to towar zawsze pożądany i to zarówno przez osoby prywatne, jak i firmy i przedsiębiorstwa. W przypadku tych drugich kupowane są tak zwane działki przemysłowe, czyli takie, które są przeznaczone pod zabudowę, w której ma być prowadzona działalność gospodarcza. Takie tereny czasem nazywa się również inwestycyjnymi ze względu na ich charakter.

Charakterystyka działek przemysłowych

działki przemysłowe bydgoszczKiedy działka może być nazywana przemysłową? Decyduje plan zagospodarowania przestrzennego. Jeśli w nim zaznaczono wyraźnie, że działka nadaje się do budowy wszelkich obiektów związanych z działalnością przemysłową, to wówczas działka jest właśnie przemysłowa lub jak kto woli inwestycyjna. Na tych terenach dozwolona jest zabudowa uciążliwa, czyli związana z działalnością, która może generować większe niż normalnie zanieczyszczenie lub hałas. Dlatego działki przemysłowe zazwyczaj znajdują się daleko od zabudowań mieszkalnych, czyli domów i bloków. Jeśli domy i bloki mieszkalne są niedaleko na innych działkach, to warunek jest taki, że uciążliwa działalność obecna na działkach przemysłowych nie może ani trochę przekraczać granicy, ponieważ byłoby to złamaniem prawa. Jeśli chodzi o działki przemysłowe Bydgoszcz jest miastem, które ma w swojej okolicy wiele takich terenów. Pod tym względem to bardzo dobry region dla przedsiębiorców, którzy chcą prowadzić uciążliwą działalność gospodarczą.

Zakładając działalność gospodarczą, która wiąże się z uciążliwymi zanieczyszczeniami lub hałasem trzeba pamiętać, że wszelkie zabudowania można postawić tylko na specjalnych działkach przemysłowych lub inwestycyjnych. Takie tereny są daleko od zabudowań mieszkalnych i dlatego mają specjalne pozwolenie na prowadzenie tam różnej, uciążliwej działalności firm i przedsiębiorstw.