Ściąganie należności

Fałszywy adwokat i ściąganie należności

Sukces poznańskiej policji. Po niemal trzech miesiącach intensywnych poszukiwań udało się ustalić miejsce pobytu fałszywego adwokata, który od dłuższego czasu oferował swoje usługi w Internecie, wykorzystując zaufanie niczego nieświadomych klientów.

Ściąganie należności poprzez bramkę sms!

Ściąganie należnościCzterdziestosiedmioletni mężczyzna został zatrzymany, postawiono mu także pierwsze zarzuty. Jak udało się nieoficjalnie ustalić, samozwańczy prawnik odpowie przed sądem miedzy innymi za oszustwo i wyłudzenie pieniędzy. Policjanci poszukują teraz osób, które zostały pokrzywdzone przez Adama P. Stąd apel, by każdy, kto może udzielić dodatkowych informacji na temat nielegalnej działalności mieszkańca Poznania, zgłosił się do najbliższego komisariatu policji w celu złożenia zeznań. Adam P. swoją działalność zaczął w 2014 roku, kiedy to założył własną stronę internetową, na której oferował porady prawne online w bardzo atrakcyjnych cenach. Na początku nie miał wielu klientów, z czasem jednak zaczął reklamować swoje usługi na tematycznych forach internetowych. W opisie działalności umieścił informacje na temat swojego rzekomego prawniczego wykształcenia, zdobytego podczas studiów na brytyjskich uczelniach prywatnych. Opieka prawna proponowana przez mężczyznę zawierała poradnictwo i pomoc w pisaniu pozwów sądowych. Mniej więcej po roku funkcjonowania strony, Adam P. mógł się poszczycić gronem stałych klientów, którzy regularnie korzystali z jego usług. To jednak nie wystarczyło poznaniakowi. Pod fałszywym nazwiskiem założył kolejną stronę, a według zamieszczonych tam informacji jego specjalizacją było prawo medyczne. Uruchomił także platformę sms, dzięki której szybkie ściąganie należności od klientów było jeszcze prostsze. Oszustwo wyszło na jaw, gdy jedna z klientek sprawdziła spis adwokatów, w którym nie było nazwiska mężczyzny.

Okazało się, że Adam P. nie ma nic wspólnego z prawem, nigdy nie był w Wielkiej Brytanii, a z wykształcenia jest mechanikiem samochodowym. Wygląda na to, że teraz sam będzie potrzebował porady prawdziwego prawnika.