Foteliki dla dziecka w samochodzie

Foteliki samochodowe są niezbędne, aby móc poruszać się w ruchu drogowym wraz z dzieckiem, którego wzrost nie przekracza metra i pięćdziesięciu centymetrów. Odpowiedni fotelik musi dbać o kręgosłup i bezpieczeństwo dziecka, dlatego nad jego wyborem należy chwile się zastanowić lub spytać sprzedawcę. Fotelik powinien spełniać kryteria bezpieczeństwa.

Bezpieczne foteliki samochodowe

polecane foteliki samochodowe naniaPodczas zakupu fotelika samochodowego kierowałem się wieloma aspektami. Musiałem wziąć pod uwagę wielkość mojego dziecka. Oczywiście fotelika nie kupuje się na wymiar, lecz zawsze większy. Dzieci szybko rosną, a fotelik ma zabezpieczać je przez okres kilku lat. Jeśli miałbym wskazać na markę, która oferuje polecane foteliki samochodowe Nania według mnie jest najlepsza. Materiał, który wykorzystywany jest do produkcji fotelika jest wystarczająco sztywny, aby kręgosłup dziecka podczas jazdy był zabezpieczony. Stosuje się w nich także mocne pasy, które przymocowują fotelik do siedzenia samochodu. Nie ma ryzyka, że podczas hamowania fotelik się zerwie. Ich waga jest również niewielka, co ma znaczenie przy ostrym hamowaniu. Dodatkowo foteliki wyposażone są w skrzydełka boczne, zabezpieczające dziecko przed niekontrolowanymi obrotami głowy. Producent bierze pod uwagę, że dzieci szybko rosną więc tworzy specjalnie powiększone foteliki, które wytrzymują kilka lat. Jeden z moich fotelików posłużył do przewożenia moich dzieci przez 9 lat. 

Podczas kontroli policyjnej zostaniesz zapytany o to, czy dziecko ma dostosowany fotelik do jazdy. Mając fotel tej marki możesz być spokojny. Producent dołącza dokumentację, która stwierdza, że nadaje się on do przewożenia Twojego syna lub córki. Zdecydowanie polecam te foteliki osobom, które dużo jeżdżą ze swoimi dziećmi, ponieważ są bardzo wysokiej jakości.