Gorsety dla amazonek

Nowotwory piersi zbierają niestety prawdziwe żniwo. Mimo istnienia wielu kampanii społecznych, dostępu do specjalistycznych badań oraz profilaktyce, z roku na rok przybywa zdiagnozowanych przypadków raka piersi. Niestety to jeden z najczęstszych nowotworów wśród kobiet. Chociaż można go skutecznie leczyć, radykalna operacja często okazuje się niezbędna.

Gorsety dla kobiet po mastektomii

gorset protetycznyMastektomia jest zabiegiem chirurgicznym, który stosuje się u kobiet ze zdiagnozowanym nowotworem piersi. Zdarza się, że jest to jedyna polecana metoda leczenia. Kobiety, które poddały się amputacji gruczołu sutkowego, często mają poważne trudności z przystosowaniem się do nowego wyglądu, nowej rzeczywistości. Chociaż rekonstrukcja piersi jest możliwa, pacjentki często decydują się na sztuczne protezy, na przykład silikonowe. Jako uzupełnienie, stosowany jest wówczas gorset protetyczny. Skonstruowany jest w taki sposób, aby proteza była cały czas stabilna, wypełniając miseczkę. Dobry gorset protetyczny powinien być wykonany z delikatnego dla skóry materiału tak, aby nie powodować podrażnień. Powinien zapewniać swobodę ruchów, komfort i wygodę oraz gwarantować naturalny kształt. Odpowiednio dobrana proteza i dopasowany do niej gorset protetyczny pozwalają pacjentce onkologicznej na odzyskanie poczucia własnej wartości i kobiecości. Nie bez znaczenia jest zatem fakt, że producenci bielizny dla amazonek, stawiają na modne i kobiece wzory i fasony.

Dzięki rozwojowi medycyny i technologii, zabieg mastektomii, nie musi kojarzyć się już z nieodwracalnym okaleczaniem. Istnieje kilka powszechnie stosowanych metod, mających na celu przywrócenie naturalnego kształtu piersi i tym samym odzyskanie poczucia atrakcyjności przez chore onkologiczne kobiety. Ma to ogromne znaczenie psychologiczne.