Ile kosztuje klatka?

 

Króliki to zwierzątka, które dzieci wprost uwielbiają. Dlatego tak często udaje się im nas namówić na posiadanie tego futrzaka. Królik jest bardzo wdzięcznym zwierzęciem, niesprawiającym kłopotu, zachowuje się cicho i nie lubi hałasu. Jednak zanim go kupimy, zadbajmy o odpowiednią klatkę. 

Gdzie kupić klatkę dla królika?

klatki dla królikówKrólik, żeby przeżyć, potrzebuje tych samych składników, co człowiek: wody i pożywienia. Zatem wybierając klatkę dla królika należy zadbać o to, by była odpowiednio duża. Tak żeby zmieściło się miejsce na odpowiednio duże poidło oraz miseczka. Klatki dla królików mogą być wykonane z różnego rodzaju tworzyw. Jednak najczęściej mają plastikową podstawę oraz metalowe kraty. Jednak w sklepach internetowych, znajdziemy też klatki, które bardziej przypominają małe mieszkanka, niż klatki. To jednak głównie z myślą o ludziach, którzy trzymają królika na otwartym terenie. Królik jest niewymagającym zwierzątkiem. Je dosyć mało, ale często, należy o tym pamiętać. W klatce nie należy też zostawiać warzyw ani owoców, na dłużej niż dzień lub dwa. Klatka dla królika powinna być przestronna, tak by nie zmuszać królika do siedzenia w jednym lub drugim jej kącie. Króliki musi mieć możliwość rozprostowania łapek, tak więc chociaż raz dziennie, powinien być z klatki wypuszczany. Nie potrzebuje na to, łącznie – dłużej niż godzinę czasu dziennie. Należy też pamiętać o codziennym czyszczeniu klatki gdyż królik wydala się kilka razy dziennie. Świeże trociny w klatce są konieczne, dla zachowania odpowiedniej higieny.

Króliki to przemiłe zwierzęta, które nie przejawiają agresji i złośliwości, przez co doskonale nadają się dla dzieci. Są różne odmiany królików i w zależności od tego, jaki rozmiar finalnie osiągną – tak dużą klatkę musimy zakupić. Musimy mieć na uwadze, ze króliki rosną bardzo szybko.