Innowacje w powstrzymywaniu procesów starzenia

Nikt nie jest w stanie całkowicie powstrzymać procesu starzenia, jednak nowoczesne propozycje z zakresu chirurgii plastycznej oraz medycyny estetycznej mogą pomóc w niwelowaniu jego widocznych oznak. Obecnie głębokie zmarszczki, opadające powieki lub pogarszająca się sprężystość skóry nie stanowi większego problemu dla specjalistów, szczególnie, gdy mogą korzystać z nowoczesnych urządzeń.

Face lifting przy pomocy plazmy azotowej

liftingująca plazma azotowaZ wiekiem skóra traci jędrność i sprężystość. W organizmie spada poziom kolagenu, co między innymi skutkuje opadaniem powiek. Do tej pory jedynym sposobem na poprawę tego stanu była interwencja chirurgiczna, dlatego wiele osób rezygnowało z możliwości odmłodzenia wyglądu. Jednak dzisiejsze technologie pozwalają na naciągnięcie, poprawienie jędrności oraz wyglądu skóry twarzy i szyi bez konieczności stosowania skalpela lub lasera. W ofercie instytutów urodowych coraz częściej pojawia się liftingująca plazma azotowa. Zabieg polega na dostarczaniu do skóry właściwej plazmy azotowej pod wpływem impulsów energetycznych. Energia cieplna sprawia, że skóra rozpoczyna procesy regeneracyjne oraz produkcję kolagenu, elastyny, a także kwasu hialuronowego, czego wynikiem jest niemal natychmiastowy efekt odmładzający. Lifingująca plazma azotowa umożliwia wykonywanie zabiegów w bardzo delikatnych miejscach, np. na powiekach, przy czym cały proces jest stale kontrolowany przez specjalistę.

Plazma azotowa sprawia, że skóra staje się bardziej sprężysta i napięta, ale nie wymaga ingerencji chirurgicznej, co jest jej ogromną zaletą. Oprócz liftingu twarzy, okolic oczu oraz powiek (blefaroplastyka) plazmę azotową wykorzystuje się w usuwaniu zmarszczek i bruzd, zagęszczaniu skóry, a także ususwaniu przebarwień i blizn.