Jak montuje się anteny cb?

Każdy, kto dużo jeździ samochodem po polskich drogach zdaje sobie sprawę z tego, że posiadanie cb radia może uchronić go przed wieloma mandatami. Dzięki niemu można w prosty i szybki sposób dowiedzieć się o kontrolach drogowych. Ponadto w razie zgubienia drogi, inni kierowcy chętnie naprowadzą nas na poprawną rasę przy pomocy cb radia.

Ile trwa montaż anten do cb radia?

anteny cbWiele osób, które rozważa zainstalowanie w swoim samochodzie anteny cb nie wie jak długo trwa montaż całego osprzętu cb radia. Otóż proces ten jest bardzo krótki i zajmuje maksymalnie kilka godzin w zależności od typu pojazdu. Istnieje co najmniej kilka różnych systemów montowania anteny na pojeździe. Wielu kierowców nie chce montować anteny na dachu swojego samochodu, więc monterzy w takich sytuacjach proponują zazwyczaj montaż anteny na klapie bagażnika. Anteny w większości przypadków montuje się na pojeździe za pomocą podstawki magnesowej. Dzięki niej antena ściśle przylega do karoserii pojazdu, a dzięki specjalnej gumowej powłoce, nie niszczy lakieru naszego pojazdu. Innym rozwiązaniem montażowym jest zastosowanie śruby, którą montuje się antenę do rantu na dachu, najczęściej w pojazdach typu buc lub w tych posiadających fabryczne relingi dachowe, zazwyczaj pojazdy typu van i kombi. Nie mniej jednak antena powinna być tak zamontowana by w chwili potrzeby można było ją szybką zdjąć lub złożyć. W przeciwnym przypadku będziemy mieli nie lada problem podczas korzystania z myjni samochodowej lub niskiego garażu.

Antena od cb radia bardzo często dodaje charakteru naszemu pojazdowi. Dzięki niej każdy mijający nas na drodze kierowca wie, że może z nami porozmawiać przy pomocy cb radia. Jest to bardzo duża wygoda dla kierowców, którzy mogą rozmawiać na różne tematy bez wychodzenia z samochodu.