Jak oprawić gotowy tekst?

 

Nie jeden z nas pisał już w swoim życiu ważny tekst, prace dyplomową i stanął przed wyborem zabezpieczenia przed utratą, zniszczeniem lub czymś innym. Nie raz zdarzyło się, że pliki gdzieś nam przepadły, przez przypadek skasowaliśmy, a zawsze forma papierowa lepiej chroni stworzony przez nas tekst. Można klasycznie zbindować, chodź najlepiej sprawdzają się w tym okładki kanałowe.

Zabezpieczenie okładką kanałową

okładki kanałowe twardeOprócz wszelkich pisanych przez nas prac, najczęściej oddawane do wydruku i oprawiane są prace dyplomowe, takie jak magisterskie, inżynierskie, licencjackie czy doktoranckie. Do tego najczęściej, jeżeli nie wyłącznie wykorzystywane są okładki kanałowe twarde. Są to bardzo eleganckie, trwałe i odporne na zniszczenia okładki. Występują w czterech kolorach: zielonym, granatowym, czarnym i bordowym. Zewnętrzna warstwa jest twarda z metalową listwą umocowaną w grzbiecie okładki. Wewnętrzna strona wyścielona białą wkładką. Wykorzystywane są zawsze materiały najlepszej jakości, dzięki czemu zdjęcia wykorzystywane w pracy są wysycone kolorem i kontrastowe. Czas oczekiwania na oprawę w okładki kanałowe też jest niewielki, gdyż tylko wymaga zacisku przy użyciu bindownicy kanałowej co znacznie skraca czas realizacji zamówienia, a na tym często nam zależy.

Okładki kanałowe są połączeniem tradycji z nowoczesnością. Zapisanie w pliku pdf najlepiej uchroni tekst przez zmianami i niepotrzebnymi problemami przy oddaniu do wydruku. Oprawa przez wzgląd na swój elegancki wygląd, estetykę, niskie koszty i trwałość jest najczęściej stosowanym rodzajem opraw prac dyplomowych. Zabezpiecza i nadaję wyższej rangi oprawionym dokumentom. Dodatkowym plusem jest możliwość w razie potrzeby rozbindowania, wymiany kartek i ponownego zbindowania pracy.