Jak otworzyć hotel dzięki rozwojowi technologii

Technologia mocno wzburzyła całą strukturą społeczeństwa, gdzie możemy dostrzec chyba najbardziej przełomowy rozwój w sferze ludzkości.

O czym powinniśmy pamiętać przy otwieraniu hotelu

technologia w hotelarstwieDzisiaj nie możemy sobie wyobrazić funkcjonowania bez dostępu do sieci, telefonu czy komputera, tak jak firmy nie są w stanie wyobrazić sobie funkcjonowania bez odpowiedniego oprogramowania. Każdy kto wie jak otworzyć hotel przyzna, że współczesna technologia odgrywa tutaj kluczową rolę. Coraz częściej widuje się takie rozwiązania, jak programy dla gastronomii, uczelni, hoteli czy księgowości. Struktura rozwoju zawodów związanych z działem informatyki, także niesamowicie przybrała na sile, a umiejętności programowania, administrowania siecią czy tworzenia grafiki są silnie poszukiwane i dobrze płatne. Oprogramowanie gastronomiczne zazwyczaj podzielone jest na kilka pomniejszych części, które możemy dostosować do swojego planu firmowego lub potrzeb. Zapewne przyjdzie nam wybrać pomiędzy pakietem zarządzającym finansami, magazynami a tymi które pozwalają na łatwą interakcję klienta z kucharzem. Za pojedyncze programy przyjdzie nam zapłacić od 1500 do nawet 3000 złotych, a pełna wersja oprogramowania może nas wynieść średnio ok 8000-9000 zł. Nie musimy jednak podejmować się wykupywania programu, a jedynie postarać się o udostępnienie licencji na określony czas. Oprogramowanie dla hotelu na rok, w podstawowej formie kosztuje średnio mniej niż 800 zł, a na okres 3 letni przy wysokim zaawansowaniu może wynieść nawet do 5000 zł. A trzeba pamiętać, że jest to inwestycja jedynie w program. Do tego trzeba zadbać o odpowiedni sprzęt, instalacje, personel. W końcu nie każdy od razu będzie w stanie odsługiwać oprogramowanie dla gastronomii intuicyjnie.

Do tego też ktoś musi odpowiadać za jego stabilność i ewentualną naprawę, w razie problemów, dlatego sztab informatyki musi się także znajdować w takiej firmie.