Jak prawidłowo suszyć dłonie?

Zachowanie prawidłowej higieny, szczególnie dłoni, może znacząco ograniczyć zachowania na infekcje. Jest to szczególnie ważne przed zbliżającym się okresem grypowym. Jak wskazują specjaliści, równie ważne co prawidłowe mycie rąk jest ich właściwe osuszanie.

Jakie ręczniki papierowe wybrać

ręczniki zzHigiena dłoni jest bardzo istotna, aby ograniczyć zapadalność na różnego typu infekcję. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, ze równie ważne co dokładne mycie dłoni jest ich osuszanie. W tym celu nie rekomenduje się jednak korzystania z suszarek do rąk, które musza rozprowadzać na już umyte dłonie zgromadzane na nich bakterie i wirusy. Znacznie lepszym rozwiązaniem są ręczniki zz. Są to ręczniki papierowe, które cechują się bardzo duża wytrzymałością oraz wydajnością. Zazwyczaj takie ręczniki są wykonane z bambusa, który właśnie odpowiada za ich tak wysoką wytrzymałość. Dzięki temu nadają się one bardzo dobrze do osuszania dłoni, w przeciwieństwie do zwykłych ręczników papierowych w rolce. Ręczniki takie można umieścić w specjalnych dozownikach, dzięki temu ich wykorzystywanie jest jeszcze wygodniejsze. Bardzo ważne jest, że ręczniki zz nie posiadają w swoich składzie żadnych substancji, które mogłyby powodować uczulenia wrażliwej skóry dłoni. Zdecydowana większość specjalistów uważa ręczniki zz do dozowników za najbezpieczniejszy sposób na osuszanie dłoni po ich umyciu. Dlatego tez korzystają z nich coraz częściej właściciele galerii handlowych, którzy zastępują nimi mniej bezpieczne suszarki do rąk.

Dbanie o higienę  rąk jest bardzo ważne, aby pozostawać w dobrym stopniu i ograniczyć zapadalność na infekcję. Oprócz samego mycia dłoni, niezmiernie ważne jest również ich właściwe osuszanie, najlepiej przy pomocy jednorazowych ręczników.