Jak walczyć z kolką u dziecka?

 

Niemowlęcy ból brzuszka często spędza sen z powiek wielu młodym rodzicom. Każda nawet najmniejsza pomoc w ukojeniu kolki jest na wagę złota. Kolka to jedna z najczęstszych dolegliwości u niemowląt, dlatego warto mieć na nią sprawdzone metody.

Metody na kolkę u niemowlęcia

co na kolkę dla noworodkaPowodów kolki może być kilka. Przy karmieniu piersią i nieodpowiedniej diecie jest szansa wystąpienia alergii pokarmowej, jednak może także wystąpić naturalnie przy nagromadzeniu się gazów w jelitach. Zdecydowanie najlepiej sprawdza się rozmasowanie i ogrzanie brzuszka. Gdy ktoś pyta, co na kolkę dla noworodka, najlepiej poradzić ciepłą kąpiel połączoną z delikatnym masowaniem brzuszka albo noszenie na jednej ręce z brzuszkiem w dół i lekko skierowaną ku górze główką. Można przy tym imitować 'lot samolotem’, co dodatkowo może odwrócić uwagę od bolącego brzuszka. Ostatnimi czasy odkryto jednak jeszcze jeden sposób. Jest nim poduszka antykolkowa. Ten innowacyjny produkt został zaprojektowany przez polską fizjoterapeutkę, która również jest mamą i stworzyła go początkowo dla swojego dziecka. Fenomen poduszki polega na tym, że łączy w sobie kilka fundamentalnych metod, jakich od zawsze próbowano na kolki. Posiada ona specjalne szelki, którymi przypina się dziecko do poduszki, w taki sposób, że leży na niej brzuszkiem do dołu. Delikatne wibracje masują chory brzuszek a dźwięki imitujące bicie serca mamy, uspokaja malucha, pomagając mu zasnąć. Poduszka uszyta jest tylko z najwyższej jakości certyfikowanych materiałów, które są bardzo przyjemne i miękkie w dotyku.

Całe szczęście, nowoczesne rozwiązania dostarczają nam sprawdzone metody na kolkę w nowej wersji, które warto wypróbować by oszczędzić sobie i dziecku nieprzespanej nocy. Zawsze należy być dobrej myśli i pamiętać, że najtrudniejsze zawsze są początki a później, gdy komunikacja z dzieckiem jest już dużo lepsza, łatwiej poradzić sobie z dolegliwościami.