Jak wybrać najlepszy rower górski?

Sezon rowerowy trwa w pełni, ale prawdziwi amatorzy dwóch kółek nie rezygnują z ulubionych jednośladów nawet w deszcz i niepogodę. Żeby rower posłużył nam jak najdłużej i we wszystkich warunkach, powinien być przede wszystkim dobrej jakości. Warto zwrócić uwagę na propozycje od jednego z najlepszych Polskich producentów rowerów.

Polecane rowery górskie

rower górski krossGórskie rowery ze  średniej półki cenowej są jednym z najpopularniejszych w Polsce segmentów rowerów. W gąszczu ofert warto więc zwrócić uwagę na rower górski Kross. Jednoślady tej marki są cenione przez użytkowników za ich uniwersalność i wysoką jakość wykonania. Potocznie zwane „górale” są pewnego rodzaju pomostem pomiędzy rowerami dla amatorów, przeznaczonymi do jazdy rekreacyjnej na co dzień, a rowerami dla profesjonalistów, które zostały zaprojektowane z myślą o braniu udziału w zawodach oraz regularnych treningach. Kupując rower górski zapewne wybierzemy sprzęt na sztywnej ramie. Producenci oferują ramy aluminiowe, karbonowe lub stalowe. Te pierwsze są najpopularniejsze i zarazem najlepsze dla początkujących rowerzystów.  Rower górski Kross to wysoka jakość w przystępnej cenie. Wybierając rower górski warto również zwrócić uwagę na rozmiar kół. W zależności od wzrostu użytkownika, można wybrać spośród 26, 27.5 lub 29 cali. Dobry rower górski powinien mieć też wytrzymałe amortyzatory.

W razie wątpliwości, przy wyborze roweru warto zapytać o poradę pracownika salonu rowerowego lub bezpośrednio poprosić producenta o specyfikację techniczną. Warto pamiętać, że kupując rower, trzeba również zakupić do niego odpowiednie wyposażenie takie jak światła, dzwonek czy błotniki. Pełne wyposażenie roweru dopuszczonego do poruszania się po drogach znajdziemy opisane w przepisach kodeksu ruchu drogowego.