W architekturze wnętrz obecnie modne są monochromatyczne wnętrza, czarno – biała kolorystyka z motywami drewna, zwłaszcza w kuchniach panuje ten trend. Również kamienne, zazwyczaj ganitowe zlewy, są uzupełnieniem nowoczesnych kuchni.
Jak się wykonuje zlewy granitowe?
Najpierw gotowy projekt zlewozmywaka trafia do konstruktora, który opracowuje technologię jego produkcji. Przy produkcji zlewu z granitu wykorzystuje się sypki granit, utwardzacz i żywica. W magazynach gdzie przechowuje się te składniki istnieją bardzo wyśrubowane normy dotyczące wilgotności składników, jest to bardzo ważne dla zachowania właściwości substancji podczas produkcji. Surowiec, którym jest granit przesypuje się przez sita o różnych rozmiarach aby sprawdzić frakcje, kształt i grubość ziaren. Tak samo sprawdza się właściwości żywicy. Czy jest odpowiednio twarda, leista i czy ma optymalną gęstość. Gotowy projekt produkcyjny wykonany przez konstruktora przesyła się do frezarki CNC. Operator maszyny ustawia ją i rozpoczyna się proces wicinania wzoru ze styropianowej bryły.Następie forma jest specjalnie wzmacniana włóknami. Gotową formę smaruje się żywicą i jej części należy skręcić śrubami i kluczem pneumatycznym. Następnie wypełnia się formę gotową mieszanka poprzez otwór. Po kilku minutach wstępnie utwadzony zlew z granitu wyciąga się z formy i trafia on do pieca, gdzie panuje temperatura 60 stopni Celsjusza. Zlew granitowy jest wypalany przez około 4 godziny. Po tym etapie żlewozmywak musi ostygnąć i dalej jest poddawany obróbce. Jej elementmi jest wycięcie otworu przelewowego, szlifowanie otworu odpływowego, usuwanie ostrych krawędzi, szlifowanie zlewu z granitu.
Takie zlewy z granitu są bardzo popularnym wyposażeniem kuchni. Dzięki swojej wytrzymałości na czynniki zewnętrzne, schludnemu wyglądowi, trwałości i estetyce są namiastką luksusu w niejednej kuchni. Pasuj do wielu aranżacji dzięki dużemu wyborowi kolorów i kształtów.