Jaki rozrzutnik do obornika kupić?

Jestem rolnikiem. Ostatnio kupiłem nowy rozrzutnik, który niestety bardzo szybko się popsuł. Kiedy oddałem go do serwisu okazało się, że naprawa byłaby tak kosztowna, że lepiej mi będzie ten sprzedać na części i kupić sobie coś nowego. Tym razem postanowiłem zainwestować jednak w coś sprawdzonego, co będzie mi służyło całymi sezonami, a nie będzie produktem na jeden raz. 

Poszukiwania sprawdzonego rozrzutnika do obornika

sprawdzone rozrzutniki do obornikaRozmawiałem na ten temat z sąsiadem, który jak się okazało również miał problemy ze swoim rozrzutnikiem. Sprawdził kilka modeli zanim trafił na coś sprawnego, sprawdzonego, co służy mu już kilka lat. Postanowiłem zaufać jego doświadczeniu. Powiedział mi, że sprawdzone rozrzutniki do obornika zazwyczaj się drogie, ale warto w nie zainwestować. Polecił mi rozrzutnik, który sam posiadał i który okazał się bardzo dobry. Ma on bardzo dużą wytrzymałość, nawet do 8 ton. Poza tym ślimakowy adapter odpowiednio rozdrabnia obornik, dzięki czemu jest on wydajny. Szerokie koła umożliwiają wjechanie nawet na bardzo trudne i podmokłe tereny, dzięki czemu można udać się z nim w pole nawet bezpośrednio po deszczu. Jego rozrzutnik ma zawieszenie typu wahacz, co jest niezwykle wygodne przy pracy w polu. Poza tym ma nadstawki, które umożliwiają rozsiew nie tylko obornika, ale i innych nawozów. Dzięki temu rozrzutnik jest uniwersalny.

Postanowiłem zaufać temu co mówi i zakupić dla siebie taki sam rozrzutnik. Natrafiłem na używany model w bardzo dobrej cenie. Muszę przyznać, że był to świetny wybór. Rozrzutnik jest bardzo praktyczny i wygodny w użyciu. Jest bardzo pakowny, szeroki i posiada mechanizm zabezpieczający przez niekontrolowanym rozsypaniem się obornika. Maszyna służy mi już kilka sezonów i jestem z niej bardzo zadowolony.