Jakie są sposoby na wykrycie podsłuchu w telefonie?

Podejrzenia założenia podsłuchu to częsty temat na forach dotyczących tematyki telefonów komórkowych. Jeżeli są podstawne i zastanawiasz się czy ktoś może śledzić cię przy użyciu podsłuchu w telefonie najlepiej jeśli udasz się do specjalisty, który dokładnie sprawdzi urządzenie. Jest jednak kilka rzeczy, które można zbadać samodzielnie.

Sposoby na wykrycie podsłuchu w telefonie

podsłuch w telefonieW dzisiejszych czasach aplikacje i oprogramowania służące do podsłuchiwania rozmów nie są nie do zdobycia. Znacznie niższe niż kiedyś ceny takich usług, które są do wykupienia w Internecie sprawiają, że coraz więcej osób żyje w przekonaniu, że ktoś może podsłuchiwać ich rozmowy i czytać wiadomości. Jeżeli masz wrażenie, że ktoś założył podsłuch w telefonie, którego używasz, możesz użyć tych kilku sposobów zanim udasz się do specjalisty. Istnieją uniwersalne kody, dzięki którym można sprawdzić przekazywanie połączeń. Za pomocą kodu *#21# można sprawdzić czy połączenia i wiadomości odbierane w telefonie nie są przekazywane na inny numer, jeżeli tak wyświetli się on. Pomocny może być również kod *#62#, który wyświetli, gdzie są przekazywane połączenia w sytuacji, gdy nasz telefon jest wyłączony. Jeżeli wyświetli się numer poczty głosowej, nie masz się czym martwić. Warto również zwrócić uwagę na zmiany działania telefonu. Jeżeli wydajność baterii nagle spadła, telefon wyłącza się lub aplikacje włączają się same, możesz zdecydować się na użycie powyższych kodów lub sprawdzenie sprzętu u specjalisty.

Tych kilku najprostszych metod można użyć w sytuacji podejrzeń podsłuchu w telefonie. Jeżeli któryś z kodów utrwali cię w tym przekonaniu, najlepszym pomysłem będzie udanie się do specjalisty od podsłuchów, który nie tylko pomoże w wykryciu, ale również w namierzeniu sprawcy a nawet usunięciu problemu.