Jakość materaca z pianki

Wybór materaca, na którym będziemy spać jest ważną kwestią, ponieważ od niego zależy czy będziemy się wysypiać. Chyba każdy z nas ma za sobą choć jedną nieprzespaną noc z powodu spania na zbyt twardym, albo zbyt miękkim materacu. Najpopularniejsze modele to sprężynowy i piankowy.

Materac z pianki dla dziecka

materace z pianki poliuretanowejSprężynowe materace posiadają wolne miejsce w środku i mogą się tam gromadzić bakterie, natomiast piankowe są hipoalergiczne i dlatego są polecane dla dzieci od pierwszego dnia. Ważny jest jedynie wybór twardości podłoża, bo jak wiadomo małe dzieci powinny spać na twardym podłożu żeby właściwie ukształtować kręgosłup. Materace z pianki poliuretanowej posiadają kilka rozmiarów, które możemy dopasować do łóżeczka małego dziecka, oraz łóżka jedno i dwuosobowego. Pianka posiada właściwości szybkiego powrotu do poprzedniego kształtu, przez co nie zapadamy się podczas snu. Dzięki zbitej strukturze, nie dostają się do środka bakterie i niebezpieczne roztocza. Dodatkowo materac jest pokryty bawełnianym pokrowcem, który możemy samodzielnie wyprać w razie potrzeby. W razie zamoczenia, należy go jak najszybciej wysuszyć, lub oddać do pralni chemicznej. Jego powierzchnię można jedynie przecierać wilgotną szmatką. Pianka doskonale amortyzuje ruchy i zapewnia odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Do wyboru mamy trzy rodzaje pianki poliuretanowej: miękka, średnia i twarda. Miękka pianka polecana jest osobom lubiącym spać na brzuchu, średnia dla każdego śpiocha, a  twarda dla małych dzieci.

Cena dobrego materaca zaczyna od pięciuset złotych i nie ma górnej granicy. Przed zakupem dobrze jest sprawdzić jeszcze w sklepie jakość i twardość pianki poliuretanowej, na której będziemy spać przez najbliższe lata. Nie zawsze jakość idzie w parze z ceną, dlatego należy się kierować wykonaniem materaca.