Konstrukcje z klocków Lego

Mój trzyletni synek to mały inżynier – konstruktor. Jego pasją są wszelkiego rodzaju budowle. Potrafi godzinami bawić się, wymyślając coraz to nowsze budynki i nie tylko. Czasami wyobraźnia małych dzieci mnie zaskakuje. Kiedy tylko zauważyłam zainteresowanie mego dziecka budowaniem różnych elementów architektury, postanowiłam wspomóc jego rozwój. Z pomocą przyszła mi znana od wielu lat zabawka.

Klocki Lego w sklepie z zabawkami

sklep z klockami legoKlocki Lego są znane na całym świecie. Przez wiele lat zyskały całą rzeszę wielbicieli. Wszystko wskazuje na to, że moje dziecko stało się jednym z nich. Sklep z klockami Lego jest ulubionym miejscem spacerów mego dziecka. Nie przejdzie obojętnie obok sklepowej witryny, kuszącej nowymi modelami tych zabawek. Tak, to zdecydowanie ulubione miejsce mego dziecka. Przyznam, że nie jest mi z tego powodu smutno. wręcz przeciwnie! Mój mąż także jako dziecko był wielbicielem tych klocków i zresztą nadal mu to zostało. Te klocki rozwijają wyobraźnię, ponieważ stwarzają wiele okazji do tworzenia różnorakich konstrukcji. Są łatwe do utrzymania w czystości, co jest szczególnie ważne dla mnie, a także wytrzymałe. Znam osoby, które mają je w domu od wielu lat i wciąż wyglądają tak samo jak w dniu zakupu. Niestraszny im napad dziecięcej złości – przetrwają wszystko. Występują w wielu zestawach – od tych najmniejszych i prostych, po te najbardziej skomplikowane, dla starszych dzieci. Można budować miasta, porty, stacje benzynowe, a także samochody terenowe. Każdy wybierze coś dla siebie.

Zabawki to nieodłączni towarzysze naszych dzieci. warto zadbać, by nie tylko bawiły, ale też rozwijały wyobraźnię. Na szczęście tego typu zabawek jest na rynku coraz więcej. Jest w czym wybierać. Dzieci z pewnością będą zachwycone i bardzo zajęte. Budowanie miejskiej zabudowy to przecież bardzo ważna sprawa!