Łóżeczko dla niemowlaka

 

Jednym z najważniejszych mebelków w pokoju dziecka jest łóżeczko. Najpierw jest to model ze szczebelkami, potem z częściowymi zabezpieczeniami, aż w końcu może ono spać na normalnym łóżku dla dorosłych, jednak zanim to nastąpi minie sporo czasu.

Rodzaje łóżeczek dla niemowląt?

klasyczne białe łóżeczka dla niemowlątW wyprawce dla dziecka nie może zabraknąć łóżeczka, lub kołyski, w której będziemy usypiać maluszka. Pierwsze łóżeczko musi posiadać zabezpieczenia w postaci szczebelków, ponieważ nie ma ono kontroli nad swoim ciałem i może z niego wypaść w trakcie snu. Najlepsze są klasyczne białe łóżeczka dla niemowląt, które pasują tak samo dla dziewczynki jak i chłopca. Łóżeczka dziecięce są najczęściej drewniane, bo takie są wytrzymałe. Większość modeli posiada obniżane dno, które można ustawić na dwóch wysokościach, dzięki czemu może w nim spać noworodek i niemowlak, który już się samodzielnie podnosi. Rodzice mają do wyboru łóżeczka klasyczne z szufladą pod dnem, albo bez niej. Szuflada jest praktyczna z tego względu, że możemy w niej schować pościel, lub zabawki dziecka. Zawsze jest to dodatkowa przestrzeń do przechowywania rzeczy. Łóżeczka są sprzedawane też łącznie z dodatkami, czyli nakładką w postaci przenośnego przewijaka. Oczywiście możemy też wybrać najzwyklejszy model bez żadnych dodatków i będzie ona tak samo dobry. Ceny łóżeczek niemowlęcych zaczynają się od około stu pięćdziesięciu złotych i zależą od gatunku drewna z jakiego są wykonane. Najdroższe są dębowe i sosnowe, bo to wyjątkowo trwały surowiec.

Rodzice w pierwszej kolejności kupują dla dzieci łóżeczka, bo są one im potrzebne od pierwszych chwil życia. Bez względu czy dziecko śpi z rodzicami czy samo, łóżeczko musi być w jego pokoju. Do kompletu wystarczy dokupić pościel, twardy materac i osłonki na szczebelki.