Małe i duże wieńce pogrzebowe

Pogrzeb to uroczystość na której nie trudno o tak zwaną ,,wpadkę’’. Chociaż żałobnicy pogrążeni w smutku nie przywiązują zbyt dużej uwagi do rodzaju kwiatów to jednak warto wybrać taki rodzaj i kolor wieńca, aby odpowiadał on okazji.

Kwiaty pogrzebowe – Wrocław

wieńce pogrzebowe - wrocławKwiaty z których tworzone są wieńce najczęściej są jasnego zabarwienia. Symbolizują delikatność. Często również można spotkać bukiety o ciemnych kwiatach, na przykład czerwonych lub bordowych. Nietaktem będzie z pewnością wybór kwiatów o krzykliwych kolorach, różnobarwnych bukietów lub kwiatów, które swoim wyglądem nie pasują do uroczystości pogrzebowej. Największe błędy pojawiają się jednak na szarfach. Często żałobnicy próbują na szarfie zapisać zbyt wiele i ostatecznie przesłanie jest nieczytelne. Często również popełniane są błędy językowe i gramatyczne. Tradycją jest, że na szarfach podpisuję się osoby, które dane kwiaty składają. Bywa jednak tak, że rodzina lub znajomi celowo nie podpisują się na ozdobnej taśmie. Wtedy bukiet odbierany jest jako bukiet anonimowy. I chociaż wydaje się to mało istotne podczas tak przejmującego wydarzenia jak pogrzeb, to jednak w ogólnej ocenie jest odbierane jako wielki nietakt. Wieńce pogrzebowe – Wrocław oferują wiele rozmiarów kompozycji pogrzebowych. W przypadku użycia żywych kwiatów cena wzrasta wraz z ilością użytych kwiatów. Największe bukiety tworzone z róż mogą kosztować nawet 500 złotych. Na tego rodzaju pożegnanie decyduje się zazwyczaj najbliższa rodzina lub przyjaciele z pracy, szkoły czy sąsiedztwa.

Pozostali żałobnicy wybierają mniejsze wieńce, jednak nie mniej piękne. Nie należy jednak zapominać o tym, że kwiaty sztuczne również są odpowiednie na tę okazję. Wyróżniają się swoją trwałością i często wyglądają bardzo realistycznie.