Masło shea w kosmetyce

Na rynku znajdziemy sporo kosmetyków z podziałem dla pań i panów, oraz także od niedawna specjalne serie dla dzieci. Niektóre mają niską jakość, ale są tanie, a inne mają naturalny skład i nie wszędzie je kupimy z uwagi na cenę.

Właściwości masła shea

masło shea do ciałaKosmetyki poza podstawowymi składnikami, które są pewnego rodzaju bazą, posiadają dodatki pielęgnacyjne, albo zapachowe. Oczywiście im więcej będą zwierać składników pielęgnacyjnych naturalnego pochodzenia, tym lepiej. Masło shea do ciała jest stosowane od wielu lat w popularnych balsamach i lotionach. Jest ono naturalnym składnikiem pochodzących z owoców Masłosza. Jest to drzewo, które żyje około trzystu lat i wydaje owoce w postaci orzechów, dopiero po około trzydziestu, lub czterdziestu latach. W sklepach możemy go znaleźć w postaci rafinowanej, lub nierafinowanej, a w kosmetyce jest powszechnie stosowane w produktach nawilżających z uwagi na jego działanie. Jest ono bogate w tłuszcze, które doskonale nawilżają skórę i dlatego znajduje zastosowanie w balsamach i kremach do ciała, oraz w maskach do włosów. Po zastosowaniu masła bezpośrednio na skórę, po chwili całkowicie się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu. Może ono być dodawane także do kosmetyków myjących, gdyż nawet w niewielkim stężeniu potrafi skutecznie nawilżyć suchą skórę. Poza ogólnie znanym zastosowaniem w kosmetyce i przemyśle spożywczym, znajdzie ono zastosowanie w impregnacji drewna, co jest mało znanym zastosowaniem masła shea. W kosmetykach jest naturalnym konserwantem.

Jest ono bardzo wydaje i pomimo tego, że nie należy do najtańszych produktów, to znajdziemy je w wielu kosmetykach. Szczególnie często jest ono jednym ze składników ekologicznych kremów, gdyż jest naturalne i posiada mnóstwo cennych właściwości.