Metalowa szafa warsztatowa

W warsztacie nigdy nie mieliśmy zbyt dużo miejsca, zwłaszcza że wyposażenie było dość ekstensywne, a ilość miejsca do jego przechowywania niewielka. Przy remoncie warsztatu, zdecydowaliśmy się więc nieco zmienić ustawienie przestrzeni roboczej, oraz wyposażenie samego warsztatu, głównie przestrzeni do składowania narzędzi.

Metalowe szafy na narzędzia

praktyczne metalowe szafy gospodarczeNie posiadając wystarczająco dużo miejsca na sprzęt, zdecydowaliśmy się poszukać odpowiednio dużych i pojemnych szaf narzędziowych. Nie było to trudne, gdyż w każdym większym sklepie budowlanym można było znaleźć praktyczne metalowe szafy gospodarcze, które można było zastosować w każdym warsztacie, do każdego celu. Szafy te przydawały się do przechowywania narzędzi, ale również i ubrań roboczych czy środków chemicznych używanych podczas pracy, więc były bardzo uniwersalne. Mogły być również bardzo łatwo ustawione na miejscu, gdyż były lekkie i łatwe w transporcie, a jednocześnie wytrzymałe, znosząc bardzo dobrze wszelkie ciężkie warunki pracy. Szafy te były bardzo wygodne, i posiadały przegrody z regulowanymi półkami, które mogły być ustawione w różnych wysokościach, w zależności od potrzeb. W sprzedaży można było spotkać najróżniejsze ich odmiany, z bardzo dużymi różnicami w układzie wnętrza szafy, więc nie było żadnego problemu ze znalezieniem modelu spełniającego wymagania konkretnego użytkownika, niezależnie czy miały służyć do przechowywania narzędzi czy ubrań roboczych.

Ich nieduża waga znacznie ułatwiała transport, nie wymagając pojazdu o dużej ładowności by owe szafy przewieźć na miejsce. Było to również bardzo tanie wyposażenie, będąc niemalże podstawowym elementem warsztatu, a zakup nawet kilku sztuk nie był żadnym obciążeniem dla finansów miejsca pracy, więc mogły być one zakupione nawet w większych ilościach.