Modne bambusowe skarpety

Bawełna to nie jedyny, przewiewny materiał, wykorzystywany przy produkcji skarpet. Coraz częściej w sklepach pojawiają się bambusowe skarpetki. Są miękkie i delikatne w dotyku, odznaczają się dużą przepuszczalnością powietrza i zapobiegają poceniu się stóp. Bambus należy do trwałych materiałów organicznych, które z powodzeniem stosuje się w przemyśle odzieżowo – bieliźniarskim.

Różne rodzaje bambusowych skarpet

skarpety bambusoweDla osób, którym zależy na tym, by stopa oddychała, poleca się skarpety bambusowe. Ich organiczny skład z domieszkami elastycznych tkanin zapewnia komfort i wygodę noszenia. Ceny nie są wysokie, właściwie na każdą kieszeń. Skarpetki z bambusa dostępne są w każdym przedziale wiekowym: niemowlęce, dziecięce, damskie i męskie. Najtrwalsze są skarpety monochromatyczne, jednokolorowe. Mamy wówczas pewność, że wzory nie spiorą się, nie zafarbują i posłużą nam przez długi czas. Różne rodzaje bambusowych skarpet pozwalają na wybór w bogatej ofercie producentów i sklepów. Obecnie większość sprzedawców oferuje skarpety bambusowe, jako alternatywę dla bawełnianych albo syntetycznych. Dzięki takim skarpetom mamy połączenie niewysokiej ceny z komfortem noszenia i trwałością użytkowania. Specjalne oznakowanie etykiet i opakowań, zapewnia nas, że mamy do czynienia z produktem oryginalnym, prawdziwymi włóknami wykonanymi z bambusów. Są na pewno lepsze i trwalsze od materiałów syntetycznych.

Moda na bambusowe skarpety panuje zaledwie od kilku lat. Szybko opanowały rynek odzieży organicznej, produkowanej z naturalnych włókien, w sposób przyjazny dla środowiska. Recykling takich skarpet jest prostszy niż syntetycznych. Są konkurencyjne cenowo i delikatne w dotyku. Bambusowe skarpetki szczególnie poleca się dla osób z pocącymi się stopami.