Moje zdjęcia panoramiczne

Wżyciu mam kilka zainteresowań, hobby czy też może miłości. Są to góry i fotografia. Zdarza się, że łącze te dwa moje zainteresowania i wtedy powstają zdjęcia gór. Ma to swoje minusy, ponieważ sama wędrówka, czy wspinaczka w górach nawet naszych polskich potrafi być uciążliwa, szczególnie jak nie widać szczytu, a wdrapywanie się z dodatkowymi kilkunastoma kilogramami sprzętu fotograficznego na pewno nie jest ułatwieniem.

Najlepsze zdjęcie panoramiczne

zdjęcia panoramiczneJednak góry są bardzo wdzięczne, daje niesamowite widoki i wspomnienia. W górach często wykonuję panoramy, czyli zdjęcia panoramiczne.  Oczywiście oprócz takich rodzaju zdjęć trzeba być przygotowanym na każde inne możliwości. W górach zdarza mi się robić zdjęcia makro kwiatków, rys na skałach i innych minimalistycznych rzeczy, które w odpowiednim kadrze wyglądają interesująco. Kolejny rodzaj fotografii w górach wykonuję z użyciem teleobiektywu, tutaj głównym tematem zdjęć są zwierzęta, ale także oddaleni wspinacze. Jak już jesteśmy przy ludziach, to oczywiście fotografia porterowa również w górach znajdzie swoje miejsce – ludzie gór. Jednak najbardziej wdzięczna są zdjęcia panoramiczne ponieważ one potrafią pokazać prawdziwy majestat pasm górskich. Moje najlepsze zdjęcia panoramiczne to połączenie wody, mgły, lekkiego światła i przepięknego łańcucha szczytów. Wiele wspinaczek i wiele lat czekałem na takiej ujęcie i właśnie panorama pozwoliła, coś takiego osiągnąć. Dlatego uważam, że takie zdjęcia najlepsze są w górach. Warto zaznaczyć, o czym mówiłem na początku, że fotografia górska to walka z ciężarem sprzętu fotograficzne, ale także z zmianami pogody.

Również jest to kompromis miedzy możliwościami fotograficznymi ograniczonymi przez dostępny sprzęt, a bezpieczeństwem. Cięższy i większy sprzęt fotograficzny szybciej nasz męczy oraz nie zawsze pozwala na optymalne ruchu w wspinaczce, dlatego należy szukać kompromisu i uważać.