Montaż ogrodzeń – co warto wiedzieć?

 Wybór odpowiedniego ogrodzenia to jeszcze nie wszystko. Żeby przynosiły nam one korzyści muszą być również odpowiednio zamontowane. Ogrodzenie chybotliwe, niestabilne, krzywe będzie nie tylko źle wyglądało, ale nie będzie spełniało swojej funkcji, to znaczy nie będzie zabezpieczało naszej posesji.

Montaż ogrodzeń wykonany prawidłowo

montaż ogrodzeń gliwiceCo warto wiedzieć na temat montażu? Na pewno przy wielu ogrodzeniach potrzebna jest podmurówka betonowa. Stosuje się ją przy ogrodzeniach gabionowych, panelowych czy przy montażu siatki. Jest to wąska, betonowa podstawa ogrodzenia w której wmurowane są słupki na których trzyma się ogrodzenie właściwe. Owe słupki są zatem bardzo ważne. Muszą stać prosto, bo od nich zależy to, jak trzymać się będą ogrodzenia. Słupek powinien mieć zamurowaną podstawę na tyle, żeby stał stabilnie, jednak nie na tyle, żeby jego wysokość została bardzo obniżona. Słupek winien mieć daszek lub płaskie zakończenie, dzięki czemu woda nie będzie wlatywała do jego środka. Tak jak beton powinien być zabezpieczony przed wilgocią tak również słupki powinny mieć taką właściwość. Beton będzie porastał mchem i grzybami, natomiast metal będzie korodował, jeśli nie będzie odpowiednio zabezpieczony. Przy montażu ogrodzeń warto jest wybrać dobre mocowania. Ogrodzenia panelowe są montowane na metalowe śruby łączące poszczególne przęsła, ogrodzenia gabionowe muszą mieć za to dobrą siatkę, która nie będzie się odkształcała pod wpływem ciężkich kamieni.

Przy montażu ogrodzeń warto jest mieć na względzie również materiał z jakiego jest wykonany i jego estetykę. Przy ogrodzeniu drewnianym lepiej jest wybrać śruby w naturalnym kolorze, żeby się nie odznaczały. Przy siatce warto jest wybrać taką z małymi oczkami, natomiast przy ogrodzeniu betonowym warto jest zadbać o hydrofobizację betonu.  

Sprawdź barri.pl ofertę