Musi dla wierzchowca

Niezaprzeczalnie jednym z głównych czynników wpływających na potrzeby żywieniowe konia jest jego tryb życia. Jeśli koń jest bardzo aktywny fizycznie należy zbilansować jego dietę tak aby koń mógł cieszyć się dobrym zdrowiem oraz kondycją. Zbilansowana dieta dla wierzchowca powinna być smaczna i bardzo lekkostrawna.

Zdrowe musli dla konia

musli dla koniKonie są bardzo urzekającymi ale i wymagającymi zwierzętami. Ich specyficzny układ pokarmowy wymaga od właściciela odpowiednio wyselekcjonowanej diety. Dieta konia nie tylko powinna być odpowiednio skomponowana ale również powinna być bardzo dobra jakościowo. Odpowiednie pasze pozwalają odpowiednio zadbać o bardzo wrażliwy układ trawienny koni. Oprócz tego pasze takie zawierają w swoim składzie minerały i witaminy niezbędne do tego aby zwierzę było zdrowe. Do wyboru mamy wiele pasz, ale jednymi z najbardziej popularnych są pasze w formie musli. Dzięki specjalistycznej obróbce termicznej zboża te są o wiele bardziej łatwo przyswajalne. Wyróżniają się również wysoką zawartością włókna. Karma dla konia powinno wyróżniać się przede wszystkim jakością. Możemy wybrać musli odpowiadające potrzebom naszego zwierzęcia. I tak można wybrać musi dla koni aktywnych fizycznie, które dużo trenują. Musli dla koni to inaczej mówiąc mieszanka wielu surowców. Składniki te mieszane są w mikserze. Skład takiej karmy jest zależny od tego jaki tryb życia prowadzi zwierzę. Jednak najczęściej podstawą takiej paszy jest tymotka oraz posiekana lucerna oczywiście zioła te muszą być ususzone. To one nadają odpowiednią konsystencję musli. Dalej dodawane są zboża w odpowiedniej już przewożonej formie. Później dodaje się miąższ z owoców najczęściej z jabłek, soję, otręby wysłodki z buraków czy siemię lniane. W wielu rodzajach tego typu karmy możemy spotkać również marchew czy groch.

Musli dla zwierząt zawiera również maleńkie granulki, które zawierają w swoim składzie witaminy oraz minerały. Dzięki temu mieszanka paszowa staje się pełnowartościową karmą dla konia. Wielu producentów dodaje różnych ziół do karmy. Warto sprawdzić jaka mieszanka będzie najbardziej odpowiadać naszemu zwierzęciu.