Na czym polega ocieplanie pianką poliuretanową?

 

Budując dom, każdy z nas szczególną uwagę przykłada do jego ocieplenia. Zastosowanie dobrej izolacji termicznej, z pewnością ochroni nas w przyszłości od niemiłych niespodzianek związanych z przeciekaniem dachu czy nieszczelnościami z którymi wiąże się konieczność przeprowadzenia remontu.

Ocieplenie natryskowe pianką poliuretanową

skuteczne ocieplenie poddasza piankąIstnieje wiele materiałów, z których możemy wykonać izolację termiczną. Zdecydowanie jednym z ciekawszych jest pianka poliuretanowa, która po wyciśnięciu pęcznieje, kilkukrotnie zwiększając swoją objętość. Podczas procesu pęcznienia, materiał wypełnia wszelkie szczeliny, uniemożliwiając powstawaniu tak zwanych mostków cieplnych powodujących straty ciepła. Z początku mokry i delikatny materiał, szybko utwardza się, nie ulegając zjawisku osuwania. Ocieplając poddasze za pomocą pianki poliuretanowej nakłada się ją pomiędzy elementy konstrukcji szkieletowej, należy uszczelnić wszystkie elementy, szczególną uwagę przykładając w miejscach połączeń ścian z konstrukcją dachu. By uzyskać całkowicie skuteczne ocieplenie poddasza pianką należy nałożyć kilka warstw, o grubości 1,2 do 1,5 centymetra. Maksymalna grubość warstwy ocieplenia z pianki nie powinna przekraczać jednak 10 centymetrów. Pianka poliuretanowa ma zamkniętokomórkową strukturę, dzięki czemu tworzy nie tylko dobrą izolację termiczną, ale także przeciwwilgociową, gdyż nie gromadzi ona wody. Plusem pianki poliuretanowej jest również doskonałe zabezpieczenie akustyczne, co czyni ją wręcz idealnym materiałem na ocieplenie poddasza.

Dzięki zastosowaniu tego materiału znacznie wyciszymy uderzające o dach krople wody, co szczególnie jest odczuwalne gdy na dach wybraliśmy blachodachówkę. W takim wypadku, pianka poliuretanowa nie tylko ociepli nam dom, ale także zwiększy komfort przebywania w nim.