Na weekend do Krakowa

Kraków jest ciekawym celem weekendowej wycieczki. Dwa, trzy dni to idealny czas, by zobaczyć wiele z tego, co do zaoferowania ma dawna stolica Polski. Jeśli decydujemy się na wyjazd rodzinny, to ciekawą opcją jest nocleg w apartamencie.

Nocleg w centrum Krakowa idealny na urlop

wynajem apartamentów w centrum krakówKraków to wciąż jeden z najbardziej popularnych kierunków turystycznych w Polsce. Dlatego nie ma się co dziwić, że obiektów z noclegami jest sporo. W przypadku wyjazdu rodzinnego albo w grupie znajomych najlepiej zdecydować się na wspólny nocleg, na przykład w apartamencie. Takich miejscówek jest sporo w stolicy Małopolski. Jeżeli zdecydujecie się na wynajem apartamentów w centrum kraków będzie stał przed wami otworem ze swoimi zabytkami. Apartament jest interesującą opcją z kilku względów. Po pierwsze, sporo miejsca. W przypadku rodzinnego wyjazdu przestrzeń z pewnością się przyda. Sypialnia albo dwie, salon, łazienka, kuchnia. Będzie zdecydowanie bardziej komfortowo, niż w przypadku zwykłego pokoju. A jeśli zwiedzacie w grupie znajomych, wieczorne rozmowy w salonie także mogą być argumentem „za”. Kolejny powód to choćby balkon, zazwyczaj dostępny w apartamentach. Winda również jest wygodną opcją. Jeśli wybrany apartament znajduje się w stosunkowo nowym bloku, to można też liczyć na podziemny parking. Dla zmotoryzowanego turysty to argument, którego nie można nie docenić. Zresztą, chyba zawsze to lepiej czuć się prawie tak, jak w swoim mieszkaniu. Dlatego wydaje się, że apartament, jeszcze w dodatku w centrum dużego miasta, to idealna propozycja dla grupy turystów.

Apartament w centrum Krakowa na pewno jest dobrym pomysłem, jeśli chcecie czuć się swobodnie, mieć sporo przestrzeni oraz wiele zobaczyć. Mając bazę wypadową w centrum, możecie bez problemu odwiedzić Wawel, Kazimierz czy Rynek. Także dalsze zabytki będą łatwo dostępne, choćby dzięki komunikacji miejskiej.