Najlepsza terapia krótkoterminowa

Oferta terapii, jaką znajdziemy obecnie u specjalistów jest dość duża i zróżnicowana. W związku z tym zawsze mamy możliwość skorzystania z takiego rozwiązania, które przyniesie nam jak najlepsze efekty. Czasami do niektórych terapii jesteśmy bardziej przekonani niż do innych, a jest to dość istotne kryterium, jeśli chodzi o skuteczność tego typu rozwiązania. Jeśli jesteśmy przekonani co do terapii, przynosi ona zdecydowanie lepsze efekty.

Dopasowanie terapii do potrzeb

terapia krótkoterminowa skoncentrowana na rozwiązaniuKiedy zastanawiamy się nad terapią, dobrym rozwiązaniem jest przemyślenie, czego oczekiwalibyśmy od terapeuty. W jakim zakresie chcemy pomocy, na ile zależy nam na tym, by terapeuta wszedł w nasze życie i jakiego rodzaju pomocy ma on nam udzielić. Jeśli chcemy uczestniczyć w terapii, która pomoże nam znaleźć rozwiązanie konkretnego problemu emocjonalnego, z którym nie możemy sobie poradzić, bez jednoczesnego sięgania do przeszłości, na pewno dobrym rozwiązaniem może okazać się terapia krótkoterminowa skoncentrowana na rozwiązaniu. Terapie tego typu odbywają się jeden na jeden i zawsze realizowane są w taki sposób, by osoba, która udaje się na sesję, zrozumiała swoje mocne strony i możliwości, jakimi dysponuje, by poradzić sobie z konkretnymi stanami emocjonalnymi. Podczas tej terapii nie znajdziemy złotych porad i wskazówek, co może okazać się dobrym rozwiązaniem w przypadku osób nieprzekonanych do tego rodzaju pomocy.

Jeśli znajdziemy w naszym mieście ośrodek psychoterapii, bez większego problemu znajdziemy w nim również terapeutów, którzy poprowadzą dla nas sesje skoncentrowane na rozwiązaniu. Oczywiście, z rozwiązania tego typu możemy skorzystać zarówno w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, jak i w ramach opieki prywatnej, jeśli będzie nam zależało na szybkim terminie.