Najlepsze dostępne profile

 

Pracuję w sklepie z materiałami budowlanymi i doskonale orientuję się nowoczesnych trendach oraz wiem, na co szczególną uwagę powinno się zwracać przy doborze materiałów do np. wybudowania balkonu albo tarasu. Są to najtrudniejsze elementy naszych domów, ponieważ są narażone na stałe oddziaływanie warunków atmosferycznych.

Najwyższa jakość profili

profile balkonowe wysokiej jakościBalkon to skomplikowany temat. Niektórym wydaje się prostą konstrukcją, ale to jedno z najtrudniejszych elementów do wykonania przez firmy zajmujące się budową. Przede wszystkim, balkony są stale narażone na deszcz, mróz, wiatry i promienie słoneczne, przez co materiały nieustannie się rozkurczają i w pewnym momencie mogą się po prostu zniszczyć. Na dobrą kondycję balkonów składają się między innymi profile balkonowe wysokiej jakości, beton, zbrojenie stalowe o odpowiedniej grubości oraz środek izolujący, który nie dopuszcza do wnikania wody w podłogę (w przeciwnym razie balkon po dwóch latach miałby odkształcenia i pęknięcia). Profile, które sprzedajemy są bardzo dobrej jakości, ponieważ zostały wykonane ze stai odpornej na obciążenia oraz ma wysoki współczynnik wytrzymałości, dzięki czemu nie odkształcają się. Ponadto, profile są atestowane i są dostępne zarówno w wielu wariantach kolorystycznych jak i mogą być stosowane z płytkami, panelami oraz produktami żywicznymi. Zawsze polecamy również specjalną masę uszczelniającą, która wykonana jest z poliuretanu. Przy odpowiednim umocowaniu profili, nasz balkon może spokojnie przetrwać najmroźniejsze zimy.

Wybór profili jest bardzo ważny, ponieważ decyduje o trwałości balkonu oraz o jego estetyce. Przy na przykład płytkach na podkładkach, zalecamy stosowanie profili z cienkiej stali, zaś przy standardowych kafelkach, niezbędne jest użycie grubszego materiału zakończonego łukowo.