Najlepszy efekt kompozycji z zieleni we wnętrzach

 

Kwiaty stojące na parapetach powoli odchodzą w zapomnienie. Ich miejsce zajmują pionowe ściany, wypełnione niczym obraz, zieloną mozaiką różnokształtnych liści i pnączy. Projektowanie zieleni we wnętrzach mieszkalnych i usługowych, jak biura, czy sklepy, stało się modnym wyznacznikiem stylowej przestrzeni. Piękna, kwiatowa kompozycja ożywia wnętrza i dodaje im uroku.

Nowoczesne aranżacje wnętrz z użyciem roślin

zieleń we wnętrzachMożliwości kompozycyjne, jakie dają wiecznie zielone, liściaste rośliny, są niemal nieograniczone. Ograniczać może je jedynie przestrzeń mieszkania i nasza wyobraźnia. Jeśli lubimy wypoczynek na łonie przyrody a mieszkamy i pracujemy w mieście, gdzie zieleń dostępna jest w parkach, warto zainwestować w nowoczesne aranżacje złożone ze specjalnie wyselekcjonowanych roślin. Zieleń we wnętrzach ma różne oblicza. Hitem ostatnich sezonów są ściany wertykalne, czyli specjalne konstrukcje złożone z doniczek z własnym systemem nawadniania. Takie doniczki mocowane są do ściany i tworzą unikatowy kilim, żywą kompozycję sztuki ogrodniczej. Zieleń we wnętrzach może być rodzajem ściany, przegrody, po której pną się pędy i liście. Podobnie ściana wypełniona mchem, wygląda elegancko i oryginalnie. Wykorzystując potencjał zielonych roślin liściastych i pnących, nadajemy wnętrzom niepowtarzalny charakter. Jednocześnie zapewniamy sobie naturalną i ekologiczną filtrację powietrza.

Zielone rośliny, stosowane przez architektów wnętrz i firmy ogrodnicze do domowych kompozycji, mają unikalne właściwości. Zielone liście pochłaniają smog, wytwarzają tlen i oczyszczają powietrze. Istnieje duża grupa zielonych roślin, które łatwo dostosowują się do nowych warunków, nie wymagają częstego podlewania i pielęgnacji. Takie rośliny można nazwać samoobsługowymi.