Naturalne przekąski i gryzaki dla zwierząt

 

Oprócz diety złożonej z suchej karmy, pies powinien również dostawać inne smakołyki. Najczęściej są one traktowane jako nagroda dla psa lub element zabawy. Jednak mogą również spełniać inne funkcje. Gryzaki smakują psom, a jednocześnie mogą pozytywnie wpływać na zęby psa oraz składać się z naturalnych, dobrych składników.

Jak poznać który gryzak jest z mięsa?

drobiowe gryzaki naturalne dla psówOczywiście, że na opakowaniu produktu znajdzie się informacja o tym, że gryzak wykonany jest z mięsa. Jednak warto zwrócić uwagę ile jest tego mięsa i jakiej jest ono jakości. Na przykład drobiowe gryzaki naturalne dla psów składają się prawie w całości z mięsa kurczaka, a nie mączka mięsna lub mączką zwierzęca. W takim wypadku producent tak naprawdę nie podaje nam informacji na temat tego co znajduje się w przekąsce dla psa. Zawsze na pierwszym miejscu w składzie powinno znaleźć się mięso, a dopiero potem  pozostałe składniki, które podkreślają smak przekąski, ciasteczka czy gryzaka dla czworonoga. Dużą popularnością cieszą się przekąski i karmy dla psów, które zawierają w swoim składzie ryby. Są one równie zdrowe dla organizmu zwierzęcia. Jednak czy da się przed zakupem stuprocentowo ocenić to czy pies będzie zadowolony z przysmaku? Nie można. Najlepiej poczytać skład, kupić produkt, a dopiero w domu obserwować czy zwierzak jest zadowolony z tego co je. Nie chodzi tu jedynie o radość psiaka i rozpieszczanie jego podniebienia. Chodzi o to, czy pies po zjedzeniu przysmaku nie ma jakiś dolegliwości żołądkowych, gazów lub czy się nie drabie.

Alergie u zwierząt domowych do dość częste zjawisko. Dopiero posiadając tą wiedzę, w przyszłości właściciel będzie wiedział czego unikać, a jakich składników poszukiwać w jedzeniu i przekąskach dla pupila. Najważniejsze, aby w efekcie gryzak był zdrowy dla psa.