Nowa bateria w kuchni

Niedawno miałam bardzo niemiłą przygodę związaną z armaturą kuchenną. Zostałam akurat sama na weekend w domu, ponieważ mąż wyjechał na imprezę integracyjną i niestety zaczęła mi przeciekać kran w niedawno wyremontowanej kuchni. Dopiero dwa miesiące temu zakończyliśmy remont i zamontowaliśmy nową baterię w kuchni, która niestety zaczęła przeciekać.

Wymiana uszczelki w baterii miedzianej

bateria miedzianaBaterię kupiliśmy od wiodącego producenta armatury i powiem szczerze, że byłam bardzo zdziwiona, że bateria zaczęła przeciekać. Zadzwoniłam do hydraulika, żeby pomógł mi z tym, ponieważ ja nie mam pojęcia jak to naprawić. Okazało się, że moja nowa bateria miedziana przeciekała, ponieważ mój zdolny mąż źle zamontował uszczelkę. Hydraulik sam był zdziwiony, że nowa bateria tej firmy przecieka, ale zajrzał i okazało się, że winny jest montaż. Pan hydraulik stwierdził, że nasza bateria miedziana jest wysokiej jakości produktem i rzadko kiedy jest awaryjna. Wiadomo, że najczęściej winna przeciekom jest uszczelka, która się wyrabia podczas użytkowania. Dobrze, że są to dobrej jakości produkty, ponieważ bateria bardzo mi się podobała, a za jakością stoi również odpowiednia cena, więc miałam o nią przeprawę z moim mężem, który wolałby oszczędzić podczas remontu na dodatkach. Na szczęście wyszło na moje, a bateria świetnie wygląda w naszej loftowej kuchni. Mąż też w końcu przyznał mi rację jak zobaczył jak wszystko wygląda w całości. Stwierdził, że srebra bateria nie pasowałaby do reszty. I znowu wyszło na moje.

Mąż po powrocie z imprezy integracyjnej był bardzo zdziwiony, że bateria przeciekała. Na szczęście przyjął moje uwagi z pokorą i stwierdził, że przy kolejnych wymianach armatury łazienkowej lub kuchennej sprowadzi fachowca i nie będzie się tym bawił.