Nowoczesne pufy z pikowaniem

Od lat zajmuje się renowacją starych mebli i przedmiotów użytku domowego. Bardzo lubię stare przedmioty, gdyż są one niepowtarzalne i unikatowe. Gdy je odnowimy możemy mieć pewność, że oprócz nas nikt inny nie będzie miał takich mebli czy dodatków. Mam głowę pełną pomysłów i gdy mam tylko chwilę realizuję swoje nowe projekty.

Jak odnowić starą pufę?

pufa pikowanaWiększość przedmiotów, jakie odnawiam zostają w moim domu. Regularnie udaje się na targi staroci i wyszukuje tam starych mebli i rzeczy, które wymagają renowacji. Sprawia mi to niesamowitą radość i pochłania każdą wolną chwilę. Ostatnio wiele osób odnawia krzesła, podnóżki i pufy. Sama przypomniałam sobie, że u rodziców na strychu stoją dwie stare pufy, które lata świetności mają już z pewnością za sobą. Oglądałam już kilka filmików instruktażowych dotyczących odnawiania starych krzeseł i stwierdziłam, że spróbuje samodzielnie odnowić dwie pufy. Bardzo podobają mi się pufy welurowe z dodatkowymi pikowaniami. Wyglądają one bardzo klasycznie, ale równocześnie bardzo nowocześnie. Sprawdzałam ceny w sklepach online i okazało się, że nowa pufa pikowana kosztuje około trzystu złotych. Zdecydowanie w tej cenie mogłabym zakupić wszystkie niezbędne materiały i samodzielnie odnowić pufy. Pufa z pikowaniami prezentuje się doskonale zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i tych w stylu retro. Koniecznie chciałam wykonać takie pufy samodzielnie i cieszyć się nowymi meblami w swoim mieszkaniu. Pufy często mają schowki, które pozwalają przechowywać drobne przedmioty, których nie używamy na co dzień.

Praca przy odnawianiu puf była bardzo ekscytująca, ale również wymagała precyzji i dużej wyobraźni. Bardzo podobało mi się wykonywanie pikowań, gdyż w łatwy sposób można ozdobić tapicerowany mebel w ciekawy i oryginalny sposób.