kraty rolowane

Nowoczesny magazyn i kraty rolowane

Nowoczesne centra logistyczne, jakie można zobaczyć podróżując po Polsce, mają jeden cel: zoptymalizować czas dotarcia produktu do klienta. Sprzyja temu organizacja pracy oraz budowa samego magazynu, gdzie wszystko jest podporządkowane temu nadrzędnemu celowi.

Kraty rolowane pomagają usprawnić pracę

kraty rolowaneRegały wysokiego składowania, elektryczne wózki widłowe, wykwalifikowany personel, to wszystko jest przygotowywane po to, by dostawa, która przyjedzie, była rozładowana tak szybko, jak to możliwe, a jednocześnie, w momencie przygotowywania produktów do wysyłki, by udało się ją zrealizować w jak najkrótszym czasie. Służą temu również odpowiednio przystosowane bramy przemysłowe, ułatwiające przepływ towarów. Są dopasowane do szerokości samochodów dostawczych, by z jednej strony zapewnić idealne ciągi transportowe, a z drugiej ograniczyć straty ciepła. Ich konstrukcja zabezpiecza wnętrze magazynu przed dostępem owadów i gryzoni, stanowi też barierę dla dymów i pyłów. Bramy szybkobieżne zamykają i otwierają się w krótkim czasie, dzięki czemu eliminuje się straty przeznaczone na oczekiwania. Wewnątrz pomieszczeń stosuje się kraty rolowane, mają lżejszą konstrukcję, a doskonale spełniają swoje zadanie. Można dzięki nim oddzielić część pomieszczenia i wyznaczyć ją jako wewnętrzny magazyn.

Zastosowana na zewnątrz brama rolowana, dzięki zwartej konstrukcji, nie zajmuje wiele miejsca w punkcie montażu, jednocześnie zapewnia odpowiednią oporność termiczną. Jej sterowanie, oparte na siłownikach elektrycznych, zapewnia cichą i bezawaryjną pracę.