Olej Osmo i renowacja tarasu

Taras drewniany jest moim zdaniem najbardziej estetyczny. Wygląda naturalnie, idealnie wpasowuje się w ogród, drewniane meble ogrodowe są świetnym uzupełnieniem. Jednak drewno ma to do siebie, że z czasem się niszczy. Widać zarysowania od nóżek mebli, w miejscach najbardziej użytkowanych są przetarte miejsca. Nie wygląda to ładnie.

Olej Osmo i pomysł na odnowienie desek

cena za olej OsmoTrzeba także myśleć o tym, że woda niszczy strukturę drewna, zatem należy go zabezpieczać. Mój taras nie ma zadaszenia, więc jest na to bardziej narażony. Chciałam dokonać renowacji desek, żeby przywrócić im dawny blask. Sprawdziłam w internecie jakie są do tego najlepsze metody i środki. Okazało się, że często polecany był olej Osmo, dobry i do tarasów i do podłóg w domu. Sprawdziłam też, że cena za olej Osmo nie była tak wysoka, szczególnie, że puszka była bardzo duża i miała mi spokojnie starczyć na cały taras. Z pewnością cała akcja wyjdzie taniej niż wymiana desek tarasowych na nowe. Musiałam kupić także szlifierkę, żeby zedrzeć wierzchnią warstwę lakieru z tarasu. Wtedy odsłoni się kolejna warstwa drewna i to ją trzeba zakonserwować olejem Osmo. Szlifowanie drewna nie jest trudne, jedynie trzeba spędzić nad tym trochę czasu, żeby było to wykonane dokładnie. Potem można pędzlem nakładać pierwszą warstwę oleju. Jak wyschnie to trzeba sprawdzić czy nie ma gdzieś miejsc gdzie jest oleju zbyt dużo i można go zebrać miękką ściereczką. Potem nakłada się drugą warstwę i gotowe. Używanie oleju Osmo jest bardzo łatwe.

Z pewnością nie ma lepszej metody renowacji tarasu niż zastosowanie konserwujących olejów. Jest to rozwiązanie bardzo korzystne cenowo, a i my możemy sami wykonać takie prace, jeśli tylko posiadamy szlifierkę do drewna. Można taki sprzęt także wypożyczyć.